V Academiku jsme tleskali vestoje

V Academiku se 26. října uskutečnil koncert vokální skupiny Marika Singers. Více než tříhodinové pásmo skladeb, kde se střídali nejen sólisté se sborem, ale i žánry, vyrazilo dech asi každému, kdo v sobotu přišel.

Přiznávám, nečekala jsem to. Chodím za kulturou dost často, ale většinou využívám blízkosti matičky Prahy, a do Academiku jsem zamířila spíše náhodou. Usedla jsem trochu s nedůvěrou, a když moderátor řekl, že jejich dirigentka při koncertech nejen diriguje, ale i zpívá a tančí, možná jsem se i pochybovačně ušklíbla.

To byla ale chyba! To, co následovalo, byla naprostá smršť. Entuziasmus, s jakým Marika Divišová řídí svůj sbor, je naprosto úžasný a nakažlivý. Měla jsem chuť zpívat a tančit s ní. (Na to řízení bych si opravdu netroufla.) Ladné pohyby celého těla, kterými ovládala každý tón svých svěřenců, byly velkou částí zážitku z koncertu. Kdo to neviděl, o hodně přišel. Jen jsem záviděla zpěvákům, že mají možnost ji pozorovat zepředu.

Slyšela jsem zpívat Kláru Machýčkovou Měsíčku na nebi hlubokém, malou Klárku Štokovou a Tomáše Golla píseň I See the Light, Radku Španko Loudá se půlměsíc, Tomáše Trávníka šlágr If I were a Rich Man... A mohla bych vyjmenovávat další, jen bych musela opsat dvoustránkový program, abych nikoho skvělého nevynechala.

Za sebou jsem slyšela výkřiky: „Jsou úžasní!“, „To je prostě senzace“, „Tý jo.!“. A víte, co mne na tom ještě zahřálo? Byli to „Roztočáci“. Lidé z tohoto města, na které můžeme být hrdí. Jak jsem již psala, na závěr jsme všichni stáli a nadšeně tleskali. Tleskali jsme Roztockým za to, že něco umějí a že nám darovali krásný večer, na který budeme dlouho vzpomínat.

Moc bych si je přála slyšet o adventu nebo na Vánoce v kostele. Znovu bych si přála cítit to šimrání v zádech kolem páteře a ukázat to všem, kteří budou jen trochu chtít.

Klára Dvořáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.