V galerii hotelu Academic vystavuje letošní vítěz soutěže World Press Photo Roman Vondrouš

Roman Vondrouš (ČTK) získal 1. cenu v kategorii Sport na World Press Photo 2012 za sérii fotografií z Velké pardubické. Pro českou fotografii je to velká událost, neboť světová konkurence je obrovská. Roman Vondrouš nyní představí své fotografie v galerii Academic. Přijďte se podívat na jeho autorskou prezentaci a besedu, která se v galerii koná 12. června v 19.00.

Co o výstavě říká autor?

“Fotografie s dostihovou tematikou, které budu prezentovat na výstavě v galerii Academic v Roztokách, budou ohlédnutím za mou dosavadní dostihovou fotografickou tvorbou. Ta začala roku 2000 a trvá do současnosti - především na dostihových závodištích v Pardubicích a v Kolesích u Kladrub nad Labem.

Zpočátku jsem se snažil zachytit především dramatické situace na dostihové dráze (pády, souboje jezdců v cílové rovině apod.), ale postupem času u mne začal převažovat zájem o kreativnější a neobvyklé pohledy, které návštěvníci dostihů, ale ani diváci u televizních obrazovek nemají příležitost spatřit. Toto by ovšem nebylo možné bez absolovování stovek dostihů s fotoaparátem v ruce, kdy jsem samotné dostihy začal vnímat nejen jako závod žokejů na koních, ale i jako příležitost zachytit souhru adrenalinu, výtvarna či zajímavých světelných okamžiků. A právě tato mnohačetná pestrost mne motivuje být i nadále dostihům fotograficky věrný.”

Trvání výstavy 28. 5. 2013-15. 9. 2013 Beseda s autorem 12. 6. 2013

Veronika Souralová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.