V Žalově by měla vyrůst nová škola

Jsem rád, že se mi podařilo se společnosti Trigema domluvit na zásadní změně jejich původního projektu na výstavbu dalšího vědeckotechnického parku v areálu bývalého Barumu. Součástí jejich prvotního záměru byla i výstavba třech velkých bytových domů v severní části pozemku. Tuto variantu znázorňuje přeškrtnutý obrázek. Vedle je nově předjednaná varianta, v níž jsou tyto tři bytové domy nahrazeny novou školou a venkovním hřištěm. O této variantě budeme rozhodovat na zářijovém jednání zastupitelstva města.

V nové škole bude osm kmenových tříd, jedna velká třída (ateliér), dvě třídy družiny, menší tělocvična, venkovní hřiště, školní kuchyně s jídelnou, osm kabinetů, sborovna, zázemí pro vedení školy a služební byt pro školníka.

Zpracovaná studie uvádí dvě možnosti zpracování stavby - "úspornou" a "moderní" variantu. Kterou cestou půjdeme, rozhodne zastupitelstvo, protože rozdíl bude ve výši stavebních nákladů, ale zároveň i v kvalitě provedení stavby. Věřím, že se nám následně podaří získat na stavbu školy dotaci. Budeme se snažit, aby byl provoz nové školy zahájen ideálně od školního roku 2018/2019, nejpozději o rok později. Když tento projekt zdárně dokončíme a tato nová škola bude fungovat, bude tím zajištěna nezbytná kapacita našich školních budov na několik desetiletí. Věřím, že se to podaří.

Autor studie a vizualizace: Atelier Smitka s.r.o.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jako můry za světlem | Roman Jandík
Memorandum o VTP | Michal Hadraba
Škola kompetentně | Roman Jandík
Pět hodin nestačilo | Marie Šlancarová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.