Václav Havel opět Na Růžku

Je to už přibližně šest let, co Divadlo Na tahu během dvou sezon sehrálo v sále restaurace Na Růžku tři aktovky z pera Václava Havla: Audienci, Vernisáž a Protest, v režii autorova dlouholetého, přítele a souseda z Hrádečku Andreje Kroba. Poté se uvádění divadelních kusů v restauraci Na Růžku chopilo Studio mladých a již pátým rokem se snaží podporovat žalovskou, potažmo roztockou kulturu svými autorskými počiny. Jelikož my, všichni tři členové Studia mladých (Radek Bár, Vojtěch Efler a Tomáš Zámečník), jsme prošli a stále procházíme i Divadlem Na tahu, rozhodli jsme se pro toto logické propojení obou divadelních subjektů.

Jelikož se nám blíží (už zas)předvolební čas a jelikož se rádi angažujeme pro dobrou věc, chceme jedním divadelním večerem přispět k podpoře kandidátů, kteří sebrali odvahu (možná někteří i zbytky sil) a jdou do komunálních voleb!

Proto bude moci vážený divák zhlédnout 3. 10. Havlovu (dnes už světoznámou) jednoaktovku Audience v podání Divadla Na tahu, v režii již zmiňovaného A. Kroba, tentokrát za jeho osobní účasti!

Po přestávce pak uvidíte krátké vystoupení s několika písněmi a stejně veselými scénkami Studia mladých. Pokud byste si snad chtěli připomenout havlovskou poetiku umístěnou do trutnovského pivovaru nebo třeba poprvé v životě vidět životní trable místního sládka, rádi vás tam všechny uvidíme.

Takže: pátek 3. října, v 19.30 hod., restaurace Na Růžku!

Vstupné je pochopitelně dobrovolné, ale šetřit na něm opravdu nemusíte.

Navíc jsme se rozhodli, že při naší obvyklé návštěvnosti cca 50-72 diváků, dostane stý a stý první divák od nás předvolební guláš zdarma! (Ostatně o ničem jiném než o guláši ani volby nejsou.) V případě ještě větší účasti jsme připraveni vylosovat i třetího diváka, který si rovněž bude moct dát gulášek. Pokud se dostaví méně diváků, sníme si ten guláš sami (když už hrajeme zadarmo) a s tím zas tak velký problém mít nebudeme. Přijďte, bude sranda!

Za Studio mladých a Divadlo Na tahu
Radek Bár (Foto: Stan. Marušák)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.