Václavka v říši fantazie

Hlídání Václavka funguje v Roztokách již čtvrtým rokem a tento školní rok jsme s dětmi zažili opravdu pestrý podzim. Velkolepá zahradní Seznamovací dílnička v září, kde děti předvedly, co se za krátký čas ve školce naučily, na zahradě plnily úkoly, zaskákaly si na skákacím hradu a vyrobily si obrázek motýla ze skleněné drtě. Od září vozíme děti ke koním na exkurze do Holubic, chodíme plavat do Via Vestry, byli jsme v divadle v Praze na Nejlokomotivovatější lokomotivě, na výstavě motýlů na zámku, chodíme na procházky, učíme se nové věci a každý měsíc to předvedeme rodičům na společných dílničkách. V říjnu byla dílnička dýňo-vá, v listopadu lampionová, v prosinci adventní a v únoru zimní. Vždy si něco vyrobíme, společně popovídáme - na adventní dílničce jsme zazpívali společně koledy - děti soutěží o sladké ceny a mají malou besídku pro rodiče, která vždy vychází ze 14denních projektů.

V lednu v rámci tématu Zvířátka v zimě jsme vyráběli všelijaká krmítka - děti natíraly kr-mítko dřevěné, využili jsme tetrapacky, plechovky, ruličky od toaletního papíru - vše jsme obalili v tuku, posypali ptačím zobem a rozvěsili po zahradě, abychom mohli sledovat různé druhy sýkorek, kosy a po zemi slídící hrdličky.

Rodiče se mohou zapojit do kroužků Pletení pedigu a Scrapbookové tvoření po večerech, pro maminky s dětmi nabízíme středeční odpolední Yamahu a pro všechny angličtinu od Mortimer English Club. Můžeme nabídnout masáže kojenců.

Fantazii dětí podporujeme stále, a tak výstava na zámku Stanislav Holý byla velmi inspirativní. S dětmi jsme si prohlédli všechny obrázky, osahali objekty, pohladili plyšové Jůheláky, vybarvili omalovánky pana autora, a hlavně si pohráli v přilehlé herně. Děti odcházely vyhrané a spokojené.

Do školky se můžete po předchozí domluvě kdykoliv přijít podívat, přijímáme už přihlášky do pořadníku na nový školní rok. Více na www.hlidanivaclavka.webnode.cz.

Za kolektiv hlídacích tet

Mgr. Irena Čermáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ve Václavce zase jedééém | Irena Čermáková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
S Václavkou za koníky | Irena Čermáková
Barevný podzim ve Václavce | Irena Čermáková
Rožálek | Eva Tluková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.