Vánoční recepty

Vanilkové rohlíčky

1 kg hladké mouky

2 Hery

1 sádlo (250 g)

200 g práškového cukru 400 g mletých ořechů

4 žloutky

1 prášek do pečiva

3 vanilkové cukry

Vypracujeme těsto, necháme odležet v lednici. Tvoříme a pečeme rohlíčky, které ještě teplé obalujeme v práškovém (moučkovém cukru) smíchaném s cukrem vanilkovým.

Linecké pečivo

(kolečka, hvězdičky, srdíčka, zvonečky... )

1 kg hladké mouky

2 Hery

1 sádlo (250 g)

400 g práškového cukru

6 žloutků

2 prášky do pečiva

Vypracujeme těsto, necháme odležet v lednici. Vyválíme, vykrajujeme, pečeme. Slepujeme nejlépe rybízovou marmeládou.

Vlaďka Drdová

Valašské frgále

Frgále patří ke každé valašské oslavě a samozřejmě i k Vánocům, kdy se nejčastěji ukusují na Štěpána po obědě ke kávě, čaji či slivovici. Osobně si bez frgálů Vánoce snad ani nedovedu představit. Máme vyzkoušeno, že dětem chutnají prostě vždy a jen se po nich zapráší.

A takto frgále pekla moje babička: Z 1/2 kg polohrubé mouky, 1/4 l mléka, 2 žloutků, poloviny kostky droždí, 4 lžiček cukru a špetky soli vypracujeme těsto a necháme ho vykynout. Poté ho rozdělíme na 4 díly, které rozválíme do tvaru půl cm tlusté pizzy. Takovéto korpusy necháme ještě chvíli vykynout. Povrch korpusu natřeme hruškovým, povidlovým, tvarohovým, makovým či jiným nátěrem dle našeho uvážení. Nenatřené okraje namastíme rozpuštěným máslem. Frgále posypeme tuhou směsí másla, cukru a mouky, kterou jsme si předtím utřeli. Pečeme je na vymaštěném plechu v rozehřáté troubě. Po upečení a vychladnutí frgále zakapeme rozpuštěným máslem s troškou rumu.

Nejslavnější je hruškový nátěr: sušené hrušky uvaříme, rozemeleme je a vmícháme do nich asi o polovinu méně rozvařených jablek. Přidáme badyán, citronovou kůru a cukr. Promícháme. Nebojte se s nátěry různě experimentovat.

Dobrou chuť přeje
Jan Jakob

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.