Vánoční ZUŠ

Konec listopadu a začátek prosince jsou každoročně na ZUŠ ve znamení vánočních svátků. Ze tříd se rozléhají tóny koled a skladeb s vánoční tematikou, atmosféra je i pro návštěvníky naší školy jaksi slavnostnější. Všechny tyto „vnější projevy“ směřují ke koncertům jednotlivých tříd a k vrcholu tohoto času, Vánočnímu koncertu. Jelikož je zámek stále uzavřen, koná se koncert již druhým rokem v Husově sboru a my musíme poděkovat paní farářce Jarmile Kučerové za poskytnutí kulturního azylu.

Letošní Vánoční koncert se nesl ve znamení nástupu nové generace. Přípravný žesťový soubor ZUŠ prokázal nejen kvality začínajících umělců, ale také okamžiky, kdy se vše nedaří podle našich uměleckých představ. Jsme ale rádi, že nám rostou stále noví „žesťaři“, a když vidíme jejich zápal, odpustíme lecjakou chybičku. Sabina Korbelová na violoncello prokázala svůj nesporný talent a na svůj věk stabilní koncertní výkonnost. Zajímavým dramaturgickým počinem bylo pásmo sólových vokálních výkonů naší pěvecké třídy (Eliška Panenková, Barbora Choutková, Magda Holasová, Anna Lauermannová). Lucie Jakabová a Karolína Smilovská svým osobitým přednesem prezentovaly kvalitní práci literárně-dramatického oddělení. Hudební stálicí se stávají výkony našeho Akordeonového souboru. Své vysoké umělecké ambice potvrdila i třída klasické kytary prezentovaná jak sólovým (Jan Hvězda), ale i komorním výkonem (Kytarové kvarteto).

V naši novou hvězdu roste flétnistka Magda Holasová a vysokou úroveň flétnových tříd potvrdilo duo ve složení Petr Pánek a Petra Drdová. Klarinetistka Jana Sloupová svojí interpretací Mozartova koncertu uchvátila vánoční publikum. Škoda jen, že její výkon je labutí písní, Jana zřejmě letos na ZUŠ končí. Umělcem vpravdě renesančním je Jaroslav Boubelík. Zajímavému výběru katalánských a francouzských koled vévodil jeho pěvecký výkon, doplněný mezihrami na trubku s netradičním doprovodem akordeonu (Monika Fukasová). V zajímavém aranžmá Jana Valtera zazněly lidové písně a koledy v podání Komorního sboru a Dechového kvarteta ZUŠ (flétna, klarinety). Bachova hudba v parádním provedení Roztockého žesťového kvarteta umocnila stylovou pestrost Vánočního koncertu. Jeho závěr tradičně obstaral Pěvecký sbor a Komorní orchestr (um. vedoucí Štěpán Sklenička) za řízení Aleny Pavlíkové. A tak se emocemi nabití diváci rozcházeli do svých domovů za zvuků koledy Narodil se Kristus Pán. Vánoční koncert zakončil koncertní sezonu roku 2012. Přeji vám, vážení roztočtí čtenáři Odrazu, jménem svým i všech zaměstnanců ZUŠ vše nejlepší v novém roce 2013!

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Chvályhodný počin | Stanislav Boloňský
Podzim a konec roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.