Ve Václavce zase jedééém

Léto v Hlídání Václavka celkem uteklo. Užili jsme zahradu, procházky, výlet od ZOO i koupání v bazénu. Bylo otevřené takřka celé prázdniny a hlídání využili stávající i loňští klienti i jejich starší sourozenci. Což jsme moc rády!

A bylo 1. 9., otevíráme 7. rokem, a přišli nám nováčci. Pomalu se rozkoukávají a zapojují do všech činností. Denně s dětmi cvičíme, zpíváme s kytarou, učíme se básničky, povídáme si nad tematickými celky a každý den si něco vytvoříme. Vždycky říkáme, kdo chce, půjde ke stolečku si něco namalovat a hrnou se tam všichni:) Děti do ničeho nenutíme, hlavně nové děti si více hrají a zkoumají pro ně nové prostředí a do činností se zapojují spontánně a postupně. Denně jsme venku - za celé léto snad nepršelo? - chodíme na procházky po okolí s naší yorkšířicí, kterou děti milují, dostaneme se i na žalovské hřiště, hřiště u Sokolovny nebo do hájku Pod Vinicemi. Na přilehlém poli Na Vrškách sledujeme průběh ročních období, zaběhneme do úvozu, děti milují louku na Třešňovce, která je nyní perfektně posekaná. Jen je to bohužel "psí louka", takže procházka je slalom mezi psími výkaly - kdo nehlídal deset rozběhaných mrňousků nepochopí - a botičky pak musejí čekat na rodiče před školkou...

Těšíme se na práci na tématech - nyní si povídáme o hmyzu, následovat bude téma separace a pak už naskočí podzim a s ním spoustu informací o přírodě a sběr přírodního materiálu. Denně si na ranním kroužku připomínáme zásady chování ve školce, máme stanovená pravidla na magnetických kartičkách, která si děti rychle osvojují a samy vyžadují na ostatních.

Plánujeme návštěvu výstavy modelů autíček na Zámečku, kde nám vždy ochotně připraví program adekvátní věku dětí, pojedeme na výlet, do divadla a 3. 10. Připravíme Zahradní seznamovací motýlí dílničku, kde se rodiče seznámí, děti něco malého předvedou a společně si ozdobí svou tašku do školky.

Druhé zářijové pondělí začínáme opět plavat ve Via Vestře a koncem září vypuknou úterní exkurze na farmu ke koním, kde máme vždy zajištěný program se seznámením s koňmi, pak děti koníka vyčistí, ustrojí a každé se za odměnu sveze.

Ve školce máme ještě pár volných míst, přibíráme děti i během roku v režimu od jednoho dopoledne po celotýdenní provoz, více na webu www.hlidanivaclavka.webnode.cz. Těšíme se na vás, návštěva po domluvě možná kdykoli od 8 do 16 hod.

Mgr. Irena Čermáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
S Václavkou za koníky | Irena Čermáková
Barevný podzim ve Václavce | Irena Čermáková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.