Věžáky v Braunerově a Masarykově ulici se dočkaly vylepšení

Je potěšitelné, že z iniciativy společenství vlastníků jednotek dvou panelových domů proběhly v uplynulém půlroce dvě zásadní rekonstrukce v Masarykově a Braunerově ulici.

Při první, menší, bylo vylepšeno prostranství kolem posledního věžáku (u dětského hřiště v ulici Obránců míru čp. 882 a 881). Stará a polorozpadlá přístupová plocha k oběma vchodům byla nahrazena novou, své povinnosti starat se o obecní majetek dostálo i město, kterému část pozemku patří.

Druhá, větší, finančně i organizačně náročnější akce v těchto dnech finišuje v Braunerově ulici. Nízký věžák (resp. jeho polovina - vchody čp. 1021, 1022, 1023) prochází zásadní opravou fasády, výměnou oken a opravou nástavby, poněkud divoce přistavěné na dům v devadesátých letech. Tyto opravy si financují nájemníci z vlastních zdrojů a město se podílí adekvátní částí, protože v objektu vlastní několik bytů.

Souběžně s tím město nechalo opravit přístupový chodník v majetku obce, zřídit zde osvětlení a prostor celkově kultivovat.

Dík zaslouží iniciátorky a tahounky obou akcí. V prvním případě jsou to paní Rubínová a Dobiášová, v druhém Petra Vodrážková, která se akce náročné po všech stránkách ujala s nemalou vervou. Všechny jmenované se velmi zasadily o vylepšení vzhledu místa i zvýšení komfortu bydlení pro své spoluobčany.


Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

pořád si pletete nájemníky s majiteli Komsomolče

"Tyto opravy si financují nájemníci z vlastních zdrojů". A poněkud divoce přistavěné nástavby proběhly pod patronátem města, které vybralo firmu Aulický. Pravicoví soudruzi podnikateli naletěli na průhlednou lež, že firma má zkušenosti se stavbou bytů a přiklepli mu zakázku na obecním majetku.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.