Víte o nás?

Využíváme městského časopisu Odraz, abychom informovali občany Roztok, že jsme obnovili činnost organizace Klubu českého pohraničí (dále jen KČP) okresu Praha-západ, která zanikla v roce 1992, kdy zemřel předseda KČP Praha-západ a nikdo se po něm neujal této funkce.

KČP Praha-západ je organizace, kde členové neplatí žádné členské příspěvky. Řídí ji KČP Středočeského kraje, který pořádá různé akce, přednášky, filmy, zájezdy a zároveň vydává každý druhý měsíc časopis Hraničář. Je to velmi zajímavý časopis, který obsahuje informace i povídky z minulosti (týkající se událostí v našem pohraničí) i články k současné situaci v Česku i ve světě. Je možné si ho objednat na tel. 222 897 561 či 222 897 335 a bude vám doručován poštou do místa bydliště. Při obnově činnosti KČP Praha-západ jsme si mysleli, že občany Středočeského kraje příliš povídky a články o pohraničních oblastech nebudou zajímat, ale byli jsme příjemně překvapeni. Hlásí se nám zájemci o členství i z ostatních obcí, jako např. z Libčic, Dobřichovic, Karlíku apod.

Pro zajímavost vám uvedu, že jsme mluvili s jednou starší ženou z našeho okresu, která dětství prožila v pohraničí (otec sloužil u pohraniční stráže), a bylo to opravdu velmi krásné povídání a vzpomínky. Domníváme se, že i v dnešní situaci k tomu, co se dnes děje ve světě i u nás, zejména na hranicích, je význam KČP aktuální. Pokud vás zajímají další informace, nebo máte zájem o členství v KČP Praha-západ volejte 606 944 624.

Marie Zámecká
předseda KčP Praha-západ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Vítání dětí v Roztokách | Dagmar Vyšehradská
Humanitární sbírka | Jarmila Kučerová
Svoz biopopelnic v roce 2016 | Město Roztoky
Pozvánka | Vladimíra Drdová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.