Voda nezlomí

Do třetice všeho dobrého, říká se. Jestli to platí o počasí, ovšem už není tak jisté. Třetí ročník hudebního festivalu Zámeček zasáhl 1. června vytrvalý lijavec, pršelo celý den, což se nakonec projevilo nejen na návštěvnosti festivalu. Déšť odradil každého druhého, oproti loňskému ročníku přišla asi polovina lidí. Odhadem festival navštívilo 700 lidí. Na to, že déšť nepolevoval, je to překvapivé číslo. Zámeček má evidentně svou stálou fanouškovskou základnu. Zámeček 2013 byl sice plný pláštěnek, deštníků a holínek, ale ti, kteří se odradit nedali, zklamáni nebyli. Dalo se to vypozorovat i u dětí, které využívaly každé příležitosti zaskákat si v louži. Program příliš narušen nebyl - z technických důvodu se zrušil lakros, fotbálek a exhibice taekwondo se také nekonala. Jinak vše proběhlo, jak mělo.

Oficiální fotogramie z festivalu najdete na facebookových stránkách pořadatele festivalu, občanského sdružení RR, autorem je Jan Žirovnický - fotoatelier a23. Videozáznam najdete na webovkách RR nebo na stránkách roztoky.com.

Tímto bychom rádi poděkovali všem sponzorům, bez jejichž finanční podpory by se Zámeček 2013 nemohl uskutečnit. Děkujeme: paulis art studio, ABC academy, Euro Cert, tatoo salon Voky, Autoservis Houser, EuroClean, Optik Skala, Interiér de l'Art, MH motor, Antikvi-ta, Autoservis Holý, Via Vestra.

Rádi bychom také poděkovali ZUŠ Roztoky, Marii Šlancarové, Agentuře ProVás, Smetanové cukrárně a Asociaci samaritánů ČR za spolupráci. Velký dík patří též spoluorganizátorům - městu Roztoky a Středočeskému muzeu.

Benefiční koncert

Povodně Roztoky zasáhly den po festivalu. Rázem v občanském sdružení RR vznikl nápad na pořádání benefičního koncertu na podporu zatopeného Braunerova mlýna. Slovo dalo slovo a 23. června se přímo na Tyršově náměstí uspořádal benefiční koncert Voda nás nezlomí, který počtem účinkujících dosáhl rozměru Zámečku 2013.

Základem benefiční sbírky byla částka 5 000 Kč, kterou věnovalo sdružení RR. K tomu se přidal výtěžek z prodaného občerstvení a dárkových předmětů od různých dárců. Celková suma činí 48 300 korun, z čehož se jedna třetina darovala roztockým dobrovolným hasičům jako poděkování za usilovnou práci při povodních a na nákup techniky a dvě třetiny Středočeskému muzeu na opravu Braunerova mlýna. Muzeum navíc dostalo částku deset tisíc korun od roztocké nemocnice. Suma je to spíše symbolická, škody jdou do milionů. Návštěvníci benefice do sbírky přispívali rádi, a to nejen za konzumaci, ještě po jejím uzavření se objevilo několik štědrých dobrodinců.

Závěrem děkujeme sponzorům benefice: firma Lidl, Únětický pivovar, Jakub Kotrba. Dále dárcům upomínkových předmětů a Plačudovi a Žabákovi za pomocnou ruku. V neposlední řadě patří velký dík občanskému sdružení Roztoč, které na obě akce zapůjčilo pódium. A samozřejmě městu Roztoky a občanům za projevenou podporu.

Martin Tajčman

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.