Volejbalový zápas v Dobříši body rozdělil

Dne 22. listopadu vyrazilo družstvo mužů do Dobříše. Zápas s e uskutečnil po krátkém soustředění na Vysočině, kde jsme (mimo jiné) zdolali vrchol Kře-mešník bez kyslíkového přístroje a letošní soustředění zaměřili kromě zvyšování VO2max také na týmového ducha.

5

(počet zápasů, vítězné zápasy, porážky, poměr setů, poměr míčů, body)

Každé družstvo této 4. nejvyšší soutěže ve volejbalu musí mít regulérní rozměry hřiště. V minulém kole jsme soupeřili s Rakovníkem, jehož hala je neuvěřitelně velká a plná kachliček, nicméně to, co jsme našli v Dobříši, nám vyrazilo dech. Fatálně nízký strop s traverzami, na které náš skokansky vyspělý blokař Petr Douda téměř dosáhl... Tak velké znevýhodnění kohokoliv, kdo přijede do Dobříše a je zvyklý na normální strop, jsme v této soutěži ještě nezažili. Další nesnází je, že se z pole nedá prakticky nahrát na hlavní kůl. Nahrávka, která letí po parabole, buď nedoletí, nebo její rychlost musí být tak fatální, že je míč prakticky nehratelný... Je to trochu podvod na středočeský volejbal, neboť kluci z Dobříše mají nahlášenou jako oficiální halu jinou, která splňuje parametry. Navíc jsou kluci z Dobříše velmi sympatické družstvo a na druhém místě jsou zaslouženě. Nechápeme...

Tým TJ Sokol Roztoky (chybí pouze technický vedoucí J. Poláček)

Zpět ke hře. Byl to vlastně přímý souboj druhého (Dobříš) se třetím (Roztoky). Volejbalisté z Roztok na domácí vlétli a vedli už 2-1 na sety. Bohužel nevyšla koncovka čtvrtého setu, kdy borci z Roztok vedli 23-22, ale sérií nepovedených míčů set ztratili. Škoda, bylo to blízko. V tie-breaku jsme nezachytili začátek a díky velmi dobrému podání, které velmi často létalo do toho STRAŠNÉHO stropu!!!, jsme točili za stavu 8-2.

Pak už domácí náskok udrželi a vyhráli první zápas 3-2. Jednou z verzí horšího výkonu v pátém setu je řádění neznámé stopařky na trase Roztoky-Únětice, která zřejmě stála za zesláblými nohami našich smečařů... :-) V současnosti danou událost šetří Městská policie Roztoky, která již vyslýchala několik žen několik nocí, ale zatím se žádná nepřiznala, a navíc řádění neznámé stopařky pokračuje...

Do druhého zápasu hráči z Roztok nastoupili podobně aktivně a překvapeni sami sebou domácí válcovali - brzy bylo 2-0. Hlavně střeďáci řádili, podpořeni univerzálem. Bohužel se ale nepodařilo skvělý výkon udržet a je třeba říct, že domácí přitlačili. Dovedli tak zápas znovu do pátého setu. V něm volejbalisté Roztok nedovolili podobný průběh jako v prvním zápase, a i když se měnily strany za stavu 8-7 pro domácí, nakonec se podařilo Dobříš velmi dobře ublokovat a vítězství 3-2 bylo na světě!!!