Vše je naruby

Na svém zasedání na konci srpna schválilo roztocké zastupitelstvo pořízení regulačního plánu pro Nádražní ulici, kde se na pozemcích firmy Pohl chystá developerský projekt.

Nemíním tu rozhodnutí zastupitelstva komentovat. Jeho správnost či chybnost nepochybně zhodnotí čas. Zaujala mě však překvapivá výměna rolí zastupitelských bloků. Zástupci ODS, kteří se hrdě hlásí k pravici (a ta, jak známo, regulace principiálně odmítá), hlasovali jako jeden muž PRO regulaci.

Naopak zástupci sdružení DOST, které si získalo přízeň veřejnosti především prosazováním regulace výstavby, hlasovali najednou všichni PROTI regulaci. Navíc nešlo přehlédnout, že paní zastupitelka Vavřínová svými gesty udělovala přítomnému panu Pohlovi pokyny, jak má vystupovat.

Do toho všeho ještě stojí za zmínku lehce výhružný dopis od zástupce investora, který před jednáním dostali všichni zastupitelé na své SOUKROMÉ mailové adresy. Investor je zjevně získal (bez jejich souhlasu) od některého zastupitele či úředníka.

Jak se bude situace kolem projektu v Nádražní vyvíjet dál, zatím nevíme. Ale už teď to smrdí. A to je hrozná škoda. Kdyby se podařilo najít oboustranně výhodné řešení, které by Roztoky zbavilo zdevastované tovární budovy a naopak přineslo obchody, které v dolních Roztokách zoufale chybí, a přitom by se zároveň celá investice developerovi vyplatila, bylo by to to nejlepší, co by se v Nádražní mohlo stát.

Zatím je to ale rovnice o příliš mnoha neznámých.

Jaroslav Drda
zastupitel za sdružení Netřesk

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.