Všem čtenářům Odrazu

Vážení přispěvatelé,

v novém roce vám přejeme mnoho spokojenosti a těšíme se na vaše články, reportáže i názory. Odraz si i nadále zachová výjimečnou tvář liberálního městského měsíčníku, který není hlásnou troubou vždy aktuální radniční garnitury, ale který z podstatné části tvoříte vy sami. Občanská společnost v Roztokách žije, nejrůznějších sdružení stále přibývá, což je skvělé, avšak Odraz má pořád stejný rozsah.

Proto si dovolujeme připomenout pár základních pravidel, abychom předešli nedorozuměním. V první řadě od ledna budeme striktně trvat na dodržování termínu uzávěrky, která je vždy pro příští číslo uvedena v tiráži časopisu. Příspěvky, které dorazí po tomto termínu, zveřejňovat nebudeme. Zároveň vás prosíme o střídmost, neboť Odraz není nafukovací a jen do málokterého čísla se vejdou všechny články. O střídmost zvlášť prosíme autory a autorky, kteří do jednoho čísla pošlou více článků najednou. Do názorových článků a komentářů určených pro rubriku Polemiky nijak nezasahujeme, ovšem zde doporučujeme jako ideální rozsah (především čtenářsky komfortní) polovinu stránky, což je v našem případě 2 700 znaků včetně mezer.

U dalších příspěvků si vyhrazujeme zcela běžnou věc - rozhodnutí, zda vůbec příspěvek zařadit, v jaké podobě a jakém rozsahu. Nikdo samozřejmě nemá nárok na automatické otištění v podobě, v jakém příspěvek zaslal. Máme na mysli především texty, kde se informace opakují nebo jejich obsah je poněkud - řekněme - „řídký“. V tomto je zkrátka odpovědný redaktor jakýmsi editorem, jenž určuje dramaturgii a tvář každého čísla: dává dohromady skladku vydání, vhodný mix a umístění jednotlivých článků a také jejich krácení. Umístění článku v Odrazu není věc nároková - představme si hypotetickou situaci, že by každý občan Roztok poslal jeden článek... Jsme si jisti, že budeme-li zmíněná základní pravidla všichni dodržovat, vměstnáme do každého čísla více střídmějších příspěvků a předejdeme konfliktům.

Ladislav Kantor, odpovědný redaktor
Václav Dolejší, předseda redakční rady

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.