Vyberete si z široké nabídky vzdělávacího centra

Jazyková škola

V Lexiku se intenzivně připravujeme na začátek dalšího pololetí. Pokud hledáte originální vánoční dárek, nabízíme pro vaše blízké dárkový certifikát, kterým jim můžete usnadnit splnění jejich novoročních předsevzetí. Máte na výběr nejen z nabídky jazyků, ale i z ostatních kurzů. Rádi vám připravíme dárkový certifikát na míru podle vašich preferencí. Rozšířili jsme nabídku kurzů o možnost pořádání kurzu cizího jazyka na míru i na vašem pracovišti. V těchto lekcích se soustředíme na vaše konkrétní potřeby, jako je např. vedení obchodní korespondence, zvládnutí společenské konverzace nebo telefonických hovorů v daném jazyce.

Mediální komunikace

V rámci projektu Mediální komunikace jako odborná kompetence se rozběhly všechny vzdělávací programy. První zkušenosti ukazují, jak potřebné je vzájemné setkání lidí z různých oborů a že spolupráce s médii je v dnešní době významným tématem. V jednotlivých kurzech se sešli pracovníci muzeí, tiskových oddělení, radnic, lidé z neziskového sektoru i sociálních oblastí z různých koutů Středočeského kraje.

Přípravné kurzy na osmi-a šestiletá gymnázia_

Celkem v předstihu máme od listopadu, stejně jako loni, v nabídce sobotní přípravný kurz češtiny a matematiky k přijímacímu řízení na gymnázia. Konkurence se při zkouškách na víceletá gymnázia neustále zvyšuje i vzhledem k nástupu silných populačních ročníků, a proto vnímáme jako velmi potřebné, aby děti měly dostatek času se připravit a zkusit si, co je při přijímacím řízení v dubnu příštího roku čeká.

Poradenství a terapie

V rámci poradny a projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy poskytujeme možnost vyšetření a individuálních konzultací jak pro děti, ale i pro dospělé.

V Lexiku působí tým špičkových odborníků, který se zaměřuje na práci s dětmi a rodinami i na bázi idividuálních konzultací až po řešení partnerských problémů. Jsme si vědomi toho, jak bylo pro rodiče obtížné dojíždět do pedagogicko-psychologické poradny, a proto jsme rádi, že můžeme nabídnout v Lexiku řadu akreditovaných služeb pro blízké okolí.

Naše závěry, zprávy a doporučení mají stejnou platnost jako ze státní pedagogicko--psychologické poradny. Poskytujeme poradenskou péči dětem a mládeži ve věku od 3 let do ukončení středoškolského studia nebo vyššího odborného vzdělávání, rodičům a učitelům. Vydáváme metodické a odborné publikace pro děti, rodiče i školy, které jsou pro zájemce dostupné v Lexiku.

Rodiče nás navštěvují, když potřebují doporučení pro odklad školní docházky, diagnostiku specifických poruch učení a věnujeme se i řadě dalších problémů. Nabízíme pomoc při řešení otázek spojených s adaptabilitou dítěte, ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou), potížemi spojenými s úzkostí a reakcí na stres. Zaměřujeme se rovněž na problémy spojené se školním prostředím a práci s dětmi v rozvodové situaci.

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás prosím během dne na tel. 739 035 000 a po 16. hodině na 733 643 641.

Více informací o našich poradenských službách najdete na webových stránkách poradna.lexik.cz a další na www.lexik.cz.

Mgr.
Lucie Součková, koordinátorka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.