Výsledky elektronické E-aukce v Roztokách

Dne 31.7.2013 proběla elektronická aukce na výběr dodavatele elektrické energie a plynu, pořádaná pod záštitou města Roztoky.

E-aukce elektřiny
E-aukce elektřiny | ilustrační foto | CC3

Výsledky aukce, ve které své síly spojilo vice než 4 800 domácností nejen z Roztok, ale napříč celou ČR, byly téměř k nevíře. U zemního plynu byla dosažena průměrná úspora na domácnost ve výši 27,3 %. V komoditě elektrická energie byla dokonce vysoutěžena průměrná úspora ve výši 34,5 %.

Gratulujeme a současně Vás tímto žádáme o podpis smluv s vítěznými dodavateli, který bude probíhat v prostorách MÚ Roztoky a kde se také dozvíte přesnou úsporu Vaší domácnosti.

Smlouvy můžete přijít podepsat do velké zasedací místnosti na MÚ Roztoky v tyto termíny na:

čtvrtek 22.8.2013 – pátek 23.8.2013 od 13:00 do 17:00

pondělí 26.8.2013 – úterý 27.8.2013 od 13:00 do 17:00

 

Podrobnější výsledky naleznete v přiložené prezentaci.

Roman Jandík
místostarosta města Roztoky za ODS

PřílohaVelikost
eAukce 30.7.2013.pptx1 MB

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re

Vážený pane Macáku,
omlouvám se za pozdní odpověď, ale nebyl jsem v ČR a nesledoval internet. Ohledně eAukce, tak Vaše dotazy není možné zodpovědět s ohledem na privátní povahu požadovaných informací. A to ani když si je podáte podle paragrafu 106. Do toho, kdo se konkrétně eAukce zúčastnil, Vám ani mně skutečně nic není.. Já to ani nevím. To je na každém zastupiteli nebo radním, jestli svůj postoj chce veřejně prezentovat. Neznám ani přesný počet obyvatel Roztok, kteří se k projektu přidružili. Odhadem to bylo tak 120 domácností.
Pro mě je zásadní, že drtivá většina přidružených ušetřila cca 30 % nákladů, což kvitovala i dnešní Rada města, která mě všemi hlasy pověřila, abych se postaral o zopakování eAukce v průběhu podzimu letošního roku.

Pevně věřím, že výsledná data (úspora 30 %) přesvědčí i Vás, jakožto hlavního roztockého eAuckeskeptika, ke změně postoje a uznáte, že projekt je pro naše občany rozhodně prospěšný.

S pozdravem,

Roman Jandík
místostarosta Roztok za ODS

gratuluji ke slíbeným úsporám

Dobrý den,

nezajímalo mě kdo se jmenovitě aukce účastnil. Zajímal mě počet. A ten jste mi sdělil. 120 domácností z cca 7000 je něco pod dvě procenta. A zajímal mě postoj k eAukci u jednotlivých zastupitelů. Ten vím jen u autorů webu roztocké ODS www.roztoky.com A podivil sem se finanční podpoře akce soukromé firmy která to pravděpodobně ani nepožadovala.

Jestli projekt bude úspěšný uvidíme za dva roky. Ne dříve. Třeba ta podpora MěÚ opravdu pomohla, pomůže občanům k úspoře nákladů na plyn a elektřinu.

Rada tomu věří již dnes a tak se usnesla, že -jak píšete- eAukci opět podpoří svým jménem, poskytnutím prostor, a možná i nějakými dalšími financemi. Proč ne. Má-li k tomu mandát zastupitelstva.

S přáním pěkných dní
Jiří Macák

PS: Obecně řečeno, budou-li vydávány finance z roztocké kasy a město bude "štítem" nějaké akce politické skupiny, nebo soukromé osoby či firmy, tak se k tomu budu vyjadřovat a ptát se.

Dobrý den pane Macáku, já

Dobrý den pane Macáku,

já bych se do této zajímavé diskuse nemíchal, ale donutil jste mě reagovat zmínkou, že Roztoky.com jsou "webem roztocké ODS". Není tomu tak. Roztoky.com jsou privátní médium, s ODS nemá nic společného. Že sem čelní představítelé roztocké ODS hojně přispívají, je plus pro ně i pro Roztoky.com. Pokud budou do Roztoky.com přispívat třeba členové Strany zelených, Roztoky.com to jen přivítá, ale rozhodně se díky tomu nestane jejich stranickým webem.

Jinak se možná budete divit, ale já se s Vaší argumentací celkem ztotožňuji. Obecně podle mého mínění není jakékoliv vládě vůbec nic do toho, kolik lidé platí za energie, telefonování, dopravu... a neměla by se vměšovat do volné tržní soutěže, která jediná dokáže zajistit optimální podmínky.

Druhá věc je, že toto město mrhá řádově vyššími částkami za řádově daleko větší kraviny. Fiskální politika Roztok je zoufalá, do soukromých kapes se tu pod ušlechtilými hesly stěhují statisíce až miliony v podobě podpor či dotací různým zájmovým skupinám. Ve finále to není nic než nákup voličských hlasů za veřejné peníze. Městečko s pár tisíci obyvatel má problém vyjít se stomilionovým rozpočtem! A to vůbec nemluvím o tom, co se dělo v minulém volebním období, pročež je bývalá paní starostka Vavřínová údajně už obviněná či snad dokonce obžalovaná. V tomto kontextu mi připadá tepat p. Jandíka za transparentní výdaj v objemu jednotek tisíc, který se zúčastněným lidem se slušnou pravděpodobností značně zrentuje, jako poněkud úsměvné.

Mějte se pěkně

Tomáš Šalamon

P.S. Aukce jsem se zatím nezúčastnil.

web roztocké ODS

Vážený pane Šalamone, jestliže roztoky.com nejsou stranickým webem roztocké ODS, tak jsou její představitelé lháři, neboť již několik let to tvrdí na oficiálních stránkách ODS prahy západ. Viz např: http://www.ods.cz/os.praha-zapad/ms.roztoky-1

Pane Holý, tohle je dost

Dobrý den pane Holý,

tohle je dost legrační dedukce. Roman Jandík na tomto webu hojně publikuje a samozřejmě se známe. Na celém internetu najdete tisíce odkazů na Roztoky.com. Podle Vámi prezentované logiky jde - zdá se - všechno o exponenty ODS. Na náš web odkazuje třeba pan Kantor. Podle Vás je tedy Roztoky.com asi zároveň webem Volby pro město (nebo že by pan Kantor byl tajný podporovatel ODS?). Na webu sdružení Netřesk - dokud existoval - byla dokonce naše ikonka. Pan Drda tedy patrně bude další kryptoódéesák nebo jsme i webem Netřesku... Ach jo...!
Nemáte pocit, že kdyby to byl web ODS, že by ta strašlivá hromada práce, která je s provozem Roztoky.com spojena, přinášela dost mizerný marketingový efekt?
Vymlouvat Vám to ale nebudu. Zdám lidi, kterým zase nelze vymluvit, že Světové obchodní centrum odstřelila CIA a že člověk nikdy nestanul na Měsíci...

Mějte se fajn

Tomáš Š.

Dobrý den pane Holý,

Dobrý den pane Holý, Tomáši..
v této diskusi se zračí typická malost české povahy - diskreditovat jakoukoliv práci druhých. Uvedu-li někde odkaz na tento web, kde publikuji některé své komentáře, tak jsem hned lhář?
Tomáši, měli bychom tobě a Petře všichni poděkovat za čas, který jste tomuto webu věnovali a to absolutně bez vidiny zisku nebo prospěchu. Web byl založen na protest proti praktikám DOSTu, který před volbami v roce 2010 cenzuroval příspěvky do Odrazu, a proto byl také založen jako svobodné medium, kde může publikovat každý roztocký občan bez rozdílu barvy pleti, náboženského vyznání a politické příslušnosti. Podotýkám, že v roce 2010 jsem se s Tomášem Šalamonem téměř neznal, což nic nemění na podstatě věci, že si nikdo nikdy nestěžoval na jakoukoliv cenzuru nebo nerovný přístup na Roztoky.com.

S pozdravem, Roman Jandík, místostarosta za ODS

Jen jsem napsal, že na

Jen jsem napsal, že na stránkách ODS prahy západ je web roztoky.com prezentován jako web roztocké ODS. Nevím proč se mi snažíte podsunout něco jiného. O cenzuře nic nevím, protože jsem nikdy pro tento web nikdy nic nepsal. Jediný článek, jež tu s mým jménem je tu převzatý z Odrazu a je tu i přes mé výslovné vyslovení nesouhlasu, což pravda svědčí o poněkud podivných praktikách....

Dobrý den pane Holý, taková

Dobrý den pane Holý, taková informace se k nám nedostala. Pokud budete mít napříště zájem o neuvedení Vašeho článku, jediná spolehlivá cesta je náš email. Ačkoliv existuje výklad autorského práva, který by nám za určitých okolností umožňoval uvádět při dodržení určitých pravidel články i bez souhlasu autora, nemáme v tuhle chvíli nejmenší důvod Vám nevyhovět. Nerozumím sice příliš tomu, jaké racionální důvody někoho vedou k tomu, aby své články neuváděl v nejčtenějším roztockém elektronickém médiu, ale respektujeme to. Přiznávám, že z Vašeho textu cítím jakousi zášť. Nechápu, z čeho pramení...

Mějte se

Tomáš Š.

Pane Šalamone, můj profesor

Pane Šalamone, můj profesor na vysoké škole říkal: "Dojdou-li Vašemu oponentu v rozpravě argumenty, udělá z ní hádku tím, že začne používat emocionální nebo osobní útoky (argumenty) ". Takže to, že Vy z "čehohosi cítíte cosi...." beru jako absenci argumentů a počátek snahy o otočení diskuse jinam. Možná, že jen nechápu to, proč by články z Odrazu měly být automaticky na webu, který představitelé roztocké ODS vydávají za svůj!
Nevím jaké jsou "určité podmínky", ale patrně nestačí vyjádřený nesouhlas, který jsem zaslal ihned po zaslání článku do Odrazu. Uvědomte si prosím, že ne každý má čas a chuť hledat na webu, zda nebyl jeho text někde použit či zveřejněn proti jeho vůli. Možná by bylo z Vaší strany (ať už roztocké ODS, která zjevně považuje tento web za svůj, nebo Vás) slušné se pisatelů článků, které "přejímáte i přes (vyjádřený čí nevyjádřený) nesouhlas autora" ptát, zda proti tomu nic nemají. Jistě rozumíte autorskému zákonu lépe než já, avšak někdy by bylo lepší vycházet z prostých pravidel slušného chování ....
S pozdravem M.Holý

Pane Holý, nejsem si jist,

Pane Holý, nejsem si jist, zda má smysl v diskusi v tomto duchu pokračovat, protože je to je stále dokola, takže jen nejdůležitější body (narážky na ODS nebudu komentovat, už jsme si vysvětlili, jak to je): 1) obsah Odrazu přebíráme automaticky na základě naší žádosti, kterou schválila RM a na základě podmínek jí stanovených. 2) Explicitní nesouhlas (opt-out) respektujeme, ale ten Váš se k nám prostě nedostal. Je mi to líto, ale chyba nenastala na naší straně. Budete-li vyjadřovat Váš nesouhlas příště, pište prosím raději na náš email, je to jediná spolehlivá a přímá cesta, jak zajistit, aby Vám bylo dopřáno sluchu.

Mějte se

Tomáš Š.

Po ovoci jejich poznáte je

Po ovoci jejich poznáte je (Mt 7,20).

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.