Výstava 50 + 5 oděvní a jiná tvorba

Středočeské muzeum Roztokách u Prahy,

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní

Vás zvou na výstavu

50 + 5 oděvní a jiná tvorba

10. prosince 2010 – 27. března 2011

V roce 2011 oslaví Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní 55. výročí svého založení. Škola se po celou dobu své existence zaměřovala na tvorbu oděvu a jako jediná škola v ČR si tuto výjimečnost zachovala, i když prognózy skeptiků sledujících vývoj textilního a oděvního průmyslu v posledních letech nebyly povzbudivé. S pomocí úzce specializovaných pedagogických odborníků se podařilo uchovat řemeslnou zručnost a propojit ji s uměleckým pohledem na oděvní tvorbu.

V průběhu výročního roku připravuje VOŠON a SPŠO různé prezentační akce a jako první ve slibovaném řetězci je výstava 50 + 5 oděvní a jiná tvorba. Která mapuje uměleckou tvůrčí činnost školy za posledních pět let. Souběžně s uměleckou tvorbu studentů budou vystaveny práce aktivních výtvarníků – pedagogů, kteří stojí za úspěchy nadaných mladých tvůrců. I když výstava jich představuje jen deset, za zvyšujícím se renomé školy stojí celý skvělý tým padesáti pěti pedagogů, kteří jsou hybnou silou úspěchu a dovedou i přes náročnost svého povolání nadchnout mladé nadané návrháře a oděváře. V historii školy se jedná o první „setkání“ tohoto druhu.

V posledních pěti letech byly velkým úspěchem studentské tvorby zahraniční módní přehlídky v Paříži – ve studiu Bercot a na Ambasádě ČR, v Norimberku v rámci oslav 20. výročí partnerství měst při Volksfestu, v Drážďanech k propagaci českého lázeňství a ve Florencii.

Ing. Marta Chvojková
ředitelka školy

PřílohaVelikost
Pozvanka Roztoky 2010.pdf241.11 KB
Plakat Roztoky.pdf320.54 KB

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.