Výstava věnovaná dvěma významným osobnostem zahájena!

Ve čtvrtek 22. října v 17 hodin byla v muzeu v Roztokách slavnostní vernisáží zahájena výstava MAURICE PELLÉ - ZDENKA BRAUNEROVÁ, CESTY OSUDŮ MEZI ČECHAMI A FRANCIÍ.

Akci poctila svou účastí řada vzácných hostů v čele s Jeho Excelencí panem Jean-Pierrem Asvazadourianem, velvyslancem Francie v ČR. Do Roztok se dostavili též generálporučík Ing. Josef Bečvář, náčelník Generálního štábu Armády ČR, s chotí a plk. Mgr. Aleš Knížek, ředitel Vojenského historického ústavu. Samozřejmě nemohla chybět ani Isabella Monzini Sandiford Pellé s manželem a dětmi.

V Historickém sále, kde se slavnostní část programu odehrávala, ředitelka muzea Zita Suchánková mimo jiné poděkovala tvůrcům výstavy - autorce Marcele Šášinkové a scénografovi Janu Růžičkovi za prvotřídně odvedenou práci. Děkovalo se i za finanční podporu výstavy, a to zřizovateli Středočeskému kraji a městu Roztoky. Nad výstavou, která potrvá do 28. března 2016, přijali záštitu: generálporučík Ing. Josef Bečvář, armádní generál Ing. Petr Pavel, M.A., bývalý náčelník GŠ AČR, a Ing. Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje.

K důstojnosti akce přispěla čestná stráž Československou obcí legionářskou, o příjemnou atmosféru se postaralo hudebně literátské bratrstvo z Roztok Local Vocal.

Na vernisáž dorazilo téměř 200 lidí.


Marcela Uhlíková
PR - informační a tiskové vztahy, Středočeské muzeum

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.