„Vzdělání je nejlepší cestovné pro stáří"

I dnes jsem si na úvod půjčila citát. Tentokráte od Seneky a naprosto s ním souhlasím. Napadají mě i jiné moudré výroky, ale ty si nechám na příště. Září, první školní měsíc, je v plném proudu a i provoz Lexiku se ustálil v pokračujících kurzech z let předešlých, ale máme i mnoho nových studentů.

Nikdy není pozdě

Jazykové kurzy pro děti i dospělé jsou sice již v běhu, ale stále se můžete připojit k ostatním studentům či otevřít kurz nový. Z dětských kurzů máme k doplnění například angličtinu pro 1. a 2. třídu, 4. a 5. třídu, kurz angličtiny pro pokročilé žáky druhého stupně, němčinu, ruštinu nebo francouzštinu pro dětské začátečníky. Dospělým můžeme, kromě jiného, nabídnout španělštinu pro mírně pokročilé s rodilou mluvčí, v angličtině máme na výběr ze všech jazykových úrovní, francouzština pro středně pokročilé a pokročilé má taky ještě nějaká místa volná...

Myslet na zápis do školy?

Teď? Není brzy?

Věřte mi, že není. Díky naší pedagogicko-psychologické poradně probíhají zdarma v mateřských školách v okolí Roztok orientační screeningy (plošná vyšetření, která pomáhají včas doplnit či vylepšit přípravu předškoláků). Dělají se v předstihu, aby rodiče věděli, na co všechno je třeba nachystat svoje potomky k zápisu do školy, co vypilovat, co doladit.

Rodičům, kteří si nejsou jisti vstupem svého potomka do školních lavic, nabízíme vyšetření školní zralosti dětí, které mají zápis do školy v roce 2016. K podpoře správné přípravy předškoláka slouží naše desetitýdenní kurzy grafomotoriky za přítomnosti rodičů. A jestli máte trápení s výslovností vašich dětí, nezoufejte, naše klinická logopedka s tím jistě poradí.

Bez práce nejsou koláče, bez studia není práce

Během října proběhnou závěrečné zkoušky na profesní chůvu, a to nejen v rámci projektu Profesionální péče o děti, ale i ve třetím běhu těchto rekvalifikací.

Od ledna plánujeme otevřít i další běh -Chůva pro děti do zahájení školní docházky s následnou možností otevřít si vlastní vázanou živnost. Již nyní přijímáme přihlášky z celé republiky na stále cenově bezkonkurenční kurzy se slevou 50 % jako přípravu ke státní zkoušce dle Národní soustavy kvalifikací Chůva pro děti do zahájení školní docházky. Přípravný vzdělávací program na tuto zkoušku probíhá formou dálkového studia e-learningem a formou prezenčních dnů od ledna do června 2016. Můžete tak studovat z pohodlí vašeho domova či odevšud, kde je internetové připojení. Prezenční dny ke studiu jsou dvě soboty, a proto se nemusíte uvolňovat z práce.

Zajímá vás komunikace s médii?

Nemám teď na mysli žádnou „duchařinu", nýbrž sdělovací prostředky. V minulosti měly úspěch mediální kurzy, proto je budeme opakovat. Program je zaměřen na vzdělávání laiků, u nichž je komunikace s médii nebo práce přímo v médiích součástí plnění jejich pracovních povinností, ale nemají novinářské vzdělání.

Studenti se naučí základům redakční práce, jak komunikovat s médii a zlepšit mediální obraz jejich organizace. Šestitýdenní kurz Základy redakční práce začne 5. listopadu e-lerningovým studiem s návazností prezenční soboty 5. listopadu, kde se seznámíte s lektorkou a obsahem celého studia. Mediální obraz organizace vede zkušená novinářka (stejně jako základy redakční práce), ale i zkušená PR manažerka. Tento kurz zahajuje 19. listopadu e-learningovým studiem a navazuje sobotní prezenční den 21. listopadu.

Chystá se:

Prázdniny sotva skončily, ale my se už teď chystáme na ty další. Proto s předstihem hlásíme, že během prázdnin 2016 můžete s Lexikem vyrazit do krásného hotelu v Harrachově, kde spojíme studium angličtiny s rodinnou relaxací, táborem a hlídáním dětí. Pobyt je tedy určen pro rodiny s dětmi, kdy děti do 12 let mají pobyt i polopenzi zdarma.

Další a podrobnější informace najdete již nyní na našem webu.

Více na www.lexik.cz, nově i na Facebooku. V případě jakýchkoli dotazů pište na info@lexik.cz nebo volejte na 739 034 000.

Za kolektiv Lexiku

Renáta Šťastná

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.