Z deníku Městské policie Roztoky

■    Dne 20. 7. oznámen nález prázdné dámské kabelky na křižovatce ulic Havlíčkova a Braunerova - uložena na MP, nález bude zveřejněn na webových stránkách MP Roztoky, města Roztoky a roztoky.com.

■    Dne 22. 7. opakovaně v nočních hodinách oznámeno rušení nočního klidu z pozemku domu v ulici Alšova - opakovaně výjezd na místo, v prvním případě řešeno domluvou, v druhém případě při opětovném rušení nočního klidu zadokumentováno, zjednána náprava, podezření z přestupku oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

■    Dne 23. 7. oznámena cizí spící osoba v maringotce lesní školky v ulici Plavidlo -výjezd na místo, na místo též hlídka PČR, osoba zajištěna, pátrání negativní, osoba vzhledem k zdravotnímu stavu převezena do RZS do FN Motol, škoda na majetku nevznikla.

■    Dne 29. 7. oznámeno odcizení dodávkového vozidla tov. zn. VW Transporter v ulici Masarykova - předáno PČR Libčice, provedeno místní pátrání po odcizeném vozidle.

■    Dne 30. 7. oznámen volně pobíhající pes v ulici Za potokem - výjezd na místo, proveden odchyt, pes umístěn do kotce MP, dle čipu zjištěn majitel, který byl vyrozuměn a pes mu byl předán v pořádku, přestupek vyřešen domluvou.

■    Dne 31. 7. ve večerních hodinách oznámeno napadení mezi hosty v restauraci U Šmucrů v ulici Spěšného - výjezd na místo, na místě již rychlá lékařská pomoc, která ošetřila poškozeného a s tržnou ranou na hlavě jej odvezla do nemocničního zařízení FN Motol, zjištěna podezřelá osoba, zadokumentováno, věc kvalifikována a šetřena jako podezření z přestupku.

■    Dne 2. 8. oznámeno poškození čelního skla osobního auta tov. zn. Škoda Felicia v ulici Václavská - poškození vzniklo při sekání trávy TSM Roztoky, řešeno jako škodní událost s TSM Roztoky.

■    Dne 3. 8. oznámen nález koloběžky zn. Spartan Sport v ulici Obránců míru, oznamovatel ji donesl na MP Roztoky - uložena na MP, následujícího dne zjištěn majitel, nalezená koloběžka předána majiteli, majitel by touto cestou chtěl poděkovat poctivému nálezci.

■    Dne 5. 8. v nočních hodinách oznámeno rušení nočního klidu z restaurace Tropic -zjednána náprava, vyřešeno na místě domluvou.

■    Dne 10. 8. oznámeno vloupání do domu v ulici Lidická, ke kterému došlo v nočních hodinách v době, kdy majitele domu byli doma a spali - věc předána PČR Libčice k jejich realizaci.

■    Dne 10. 8. v podvečerních hodinách oznámen pokus o sebevraždu podřezáním na pravém předloktí v ulici Na Pomezí -výjezd na místo, na místě zjištěna pořezaná osoba při vědomí, poskytnuta první pomoc, přivolána rychlá lékařská pomoc, která pořezanou osobu ošetřila a převezla do nemocničního zařízení.

■    Dne 11. 8. oznámena dopravní nehoda bez zranění na silnici II/242 mezi obcemi Roztoky a Velké Přílepy v k. o. Úholičky -na žádost o pomoc PČR výjezd na místo, zajištění místa dopravní nehody a usměrňování dopravy, na místo též hasičský záchranný sbor, věc si převzali policisté skupiny dopravních nehod PČR k jejich realizaci.

■    Dne 12. 8. oznámeno v brzkých ranních hodinách rušení nočního klidu z prostor „U“ ramp na dětském hřišti v ulici Obránců míru - výjezd na místo, zjištěna skupina osob, dělajících hluk, zjednána náprava a mládež se rozešla do svých domovů.

■    Dne 15. 8. v nočních hodinách oznámeno rušení nočního klidu z prostor zahrádky restaurace Na Růžku - výjezd na místo, zjednána náprava, přestupek vyřešen domluvou.

■    Dne 17. 8. oznámen volně pobíhající pes v ulici Třešňovka - výjezd na místo, proveden pokus o odchyt volně pobíhajícího psa, při kterém došlo k drobnému poranění prstu levé ruky strážníka MP Roztoky (odborně způsobilého pro odchyt psů), které si vyžádalo lékařské ošetření (pracovní neschopnost nenastala), pes se však vysmekl a z místa utekl, strážníkovi v ruce zůstal jeho obojek s identifikačním číslem psa, registrovaného při Úřadu městské části Praha 6 - Suchdol, následujícího dne zjištěn majitel psa, kvalifikováno a šetřeno jako podezření z přestupku, vyřešeno v blokovém řízení.

■    Dne 17. 8. ve večerních hodinách oznámeno vloupání do domu v ulici Levohradecká - výjezd na místo, na místě zjištěna otevřená okna u domu, předáno PČR k jejich realizaci.

■    Dne 18. 8. oznámeno přepadení osoby rozvážející pizzu v ulici Vltavská v místě U přívozu - výjezd na místo, na místo též PČR, provedeno místní pátrání po podezřelé osobě dle získaného poznatku od poškozeného s negativním výsledkem, věc šetří PČR jako podezření z tr. činu.

■    Dne 19. 8. ve schránce důvěry MP Roztoky nalezen svazek klíčů - uloženy na MP Roztoky.

■    Dne 19. 8. v nočních hodinách opakovaně oznámeno rušení nočního klidu z prostor zahrádky restaurace Na Koruně - výjezd na místo, zjištěna hlasitá hudba v době konání svatební hostiny, zjednána náprava.

■    Dne 19. 8. oznámeno rušení nočního klidu hlučnou zábavou ve Vlháčkově ulici -výjezd na místo, zjištěn zdroj hluku pocházející se zahrady jednoho z domů v této ulici, řešeno s osobou bydlící v tomto domě, na místě zjednána náprava.

■    Dne 20. 8. oznámeno rušení nočního klidu z prostor zahrádky restaurace Na Koruně - výjezd na místo, zjednána náprava.

■    Dne 21. 8. ve schránce důvěry MP Roztoky nalezena karta opencard - zjištěn majitel, kterému byla nalezená opencard předána, majitel by touto cestou chtěl poděkovat poctivému nálezci.

■    Dne 21. 8. oznámen volně pohybující se pes po Tyršově náměstí - výjezd na místo, pes odchycen a umístěn do kotce MP, zjištěn majitel, kterému byl pes předán, věc kvalifikována a šetřena jako přestupek.

■    Dne 24. 8. oznámen nález prázdné dámské kabelky Armani Jeans v ulici Masarykova s tím, že oznamovatel tuto kabelku donesl na MP - uložena na MP, zveřejněno na webových stránkách MP Roztoky, města Roztoky a roztoky.com.

■    Dne 25. 8. v brzkých ranních hodinách oznámena výtržnost v Nádražní ulici - výjezd na místo, zadržena podezřelá osoba, která nejprve utrhala reklamní desky z oplocení pozemku domu v Nádražní ulici, poté lomcovala vývěsní tabulí MÚ Roztoky, osoba byla hlučná a následně v prostoru nádražní haly převrhla a poškodila automat na teplé nápoje Delikomat, na místo přivolána hlídka PČR Libčice, která si věc převzala jako podezření z tr. činu poškozování cizí věci i s podezřelou osobou.

Aktuální zprávy z činnosti MP Roztoky můžete nalézt na webových stránkách MP Roztoky, a to na www.mproztoky.cz.

Pokud byste svým poznatkem mohli pomoci při šetření výše uvedených událostí, obraťte se prosím buď osobní návštěvou, nebo telefonicky na Obvodní oddělení policie ČR Libčice (tel. 974 882 730 nebo 974 882 731) nebo na Městskou policii Roztoky (tel. 602 666 458 nebo 220 910 468, popřípadě e-mail: info@mproztoky.cz.) Děkujeme předem za spolupráci.

Petr Vevera
ved. str. MP Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.