Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 1. 3. do 28. 3. 2018:

■    Dne 5. 3. oznámen nález neznámé podezřelé látky na parkovišti v ulici Hlouchova, kterou donesl oznamovatel na MP Roztoky - neznámá podezřelá látka zajištěna, vyrozuměna PČR, na místo hlídka PČR Libčice, pyrotechnická služba, která si převzala neznámou podezřelou látku, na místo též hasičský záchranný sbor a výjezdová skupina SKPV PČR Praha- venkov, která si věc na místě převzala jako podezření z trestného činu.

■    Dne 6. 3. ve schránce důvěry MP Roztoky nalezena žákovská průkazka na MHD -zjištěn majitel, kterému byla nalezená průkazka předána, majitel by touto cestou chtěl poděkovat poctivému nálezci.

■    Dne 7. 3. oznámeno podvodné jednání neznámého muže při sjednání práce na pozemku domu v ulici Václavská, kdy podezřelá osoba si do zástavy za provedení práce vzala finanční hotovost a věci, slíbenou dojednanou práci neprovedla a finanční hotovost ani věci nevrátila - vzhledem k výši způsobené škody předáno PČR Libčice.

■    Dne 7. 3. oznámeno v nočních hodinách, že v ulici Puchmajerova po pozemku domu běhá cizí neznámá osoba - výjezd na místo, zajištěna podezřelá osoba cizí státní příslušnosti, bez dokladů totožnosti, v podnapilém stavu, která odmítala s hlídkou komunikovat, na místo přivolána hlídka PČR Libčice, jež si na místě podezřelou osobu převzala.

■    Dne 8. 3. oznámen nález dronu na pozemku domu v ulici Komenského - nalezený dron uložen na MP Roztoky, v následujících dnech zjištěn majitel, kterému byl nalezený dron předán, majitel by touto cestou chtěl poděkovat poctivému nálezci.

■    Dne 10. 3. oznámeno ujetí vozidla bez zaplacení od benzinové čerpací stanice MOL v Přílepské ulici - provedeným šetřením zjištěna registrační značka vozidla, jehož řidič po natankování paliva s vozidlem odjel, aniž by uhradil částku za natankované palivo, věc kvalifikována jako podezření z přestupku proti majetku, v evidenci vozidel zjištěn provozovatel vozidla, následně na BČS dlužnou částku uhradil.

■    Dne 10. 3. oznámen nález finanční částky na Tyršově náměstí (vedle restaurace hotelu Academic), kterou donesl oznamovatel na MP Roztoky - nalezená finanční částka uložena na MP Roztoky, zveřejněno na webových stránkách MP Roztoky, města Roztoky.

■    Dne 13. 3. ve schránce důvěry MP Roztoky nalezen poškozený OP - zaslán na příslušný správní orgán.

■    Dne 14. 3. oznámen nález peněženky s doklady a finanční částkou na parkovišti u Tesca v Lidické ulici - nalezená peněženka uložena na MP Roztoky, zjištěna a vyrozuměna majitelka, které byla peněženka předána, majitelka by touto cestou chtěla poděkovat poctivému nálezci.

■ Dne 15. 3. oznámeno potrhání ovcí v ohradě na pozemku v místě Pod Řivná-čem neznámými toulavými psy - výjezd na místo, zadokumentováno, provedeno šetření, šetřeno jako podezření z přestupku, v následujících dnech zjištěni tito psi a jejich majitelé (psi pocházejí z obce Černý Vůl), došlo k finančnímu vyrovnání mezi majiteli psů a majiteli ovcí, přestupek vyřešen uložením blokové pokuty na místě.

■ Dne 15. 3. oznámeno podezření ze schválnosti, kterého se dopustila podezřelá osoba vůči oznamovateli ve společných prostorách bytového domu v ulici Braune-rova - šetřeno jako podezření z přestupku proti občanskému soužití.

■    Dne 15. 3. oznámeno odcizení mobilního telefonu Huawei P10 Lite z kabelky poškozené v době vystupování oznamovatel-ky z autobusu PID v autobusové zastávce Tyršovo náměstí - předáno PČR Libčice.

■    Dne 18. 3. oznámen nález Lítačky v ulici 17. listopadu - nalezená Lítačka uložena na MP Roztoky, následujícího dne předána majitelce, majitelka by touto cestou chtěla poděkovat poctivému nálezci.

■    Dne 19. 3. oznámen nález dětské koloběžky v ulici Nádražní - nalezená koloběžka uložena na MP Roztoky, zveřejněno na webových stránkách MP Roztoky, města Roztoky.

■    Dne 21. 3. oznámen volně pobíhající pes v ulici Nádražní - proveden odchyt psa, pes umístěn do záchytného kotce MP Roztoky, zjištěn majitel, kterému byl ještě téhož dne pes v pořádku vydán, přestupek vyřešen uložením pokuty na místě v pří-kazním řízení.

■    Dne 22. 3. oznámen mrtvý bažant u bytového domu v Chelčického ulici - mrtvý bažant z místa odstraněn a předán členu mysliveckého sdružení.

■    Dne 22. 3. oznámena těžce zraněná cizí kočka v domě v ulici Puchmajerova - těžce zraněná kočka předána k odbornému ošetření MVDr. Šavrdovi, na místo i pracovnice Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.

■    Dne 24. 3. oznámen nález svazku klíčů od vozidla tov. zn. Škoda v ulici Masarykova - nalezené klíče uloženy na MP Roztoky, zveřejněno na webových stránkách MP Roztoky, města Roztoky.

■    Dne 25. 3. oznámeno, že v ulici Rýznero-va je na okraji komunikace uhynulá kočka - tato odstraněna z komunikace, bude předána MVDr. Šavrdovi.

■    Dne 26. 3. oznámeno odcizení dětského jízdního kola v prostoru prodejny Albert -výjezd na místo, provedeno šetření a místní pátrání po odcizeném kole s negativním výsledkem, šetřeno jako podezření z přestupku proti majetku.

■    Dne 26. 3. oznámeno poškození plátěné střechy vozidla tov. zn. Audi, zaparkovaného na Tyršově náměstí - na místo hlídka PČR Libčice, která věc převzala jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci.

Aktuální zprávy z činnosti MP Roztoky můžete nalézt na webových stránkách MP Roztoky, a to na www.mproztoky.cz.

Pokud byste svým poznatkem mohli pomoci při šetření výše uvedených událostí, obraťte se prosím buď osobní návštěvou, nebo telefonicky na Obvodní oddělení policie ČR Libčice (tel. 974 866 400) nebo na Městskou policii Roztoky (tel. 602 666 458, 730 511 988 nebo 220 910 468, popřípadě e-mail:    info@mproztoky.cz). Děkujeme

předem za spolupráci.

Závěrem bych chtěl upozornit občany, a to zejména seniory, že za poslední měsíc se staly tři případy, kdy seniory, kteří bydlí v rodinných domcích většinou sami, kontaktoval v místě jejich bydliště muž s nabídkou, že jim zrekonstruuje na pozemku jejich domu buď chodník k domu, nebo příjezdovou cestu ke garáži apod., a vylákal na seniorech finanční zálohu na materiál, ale materiál nedodal a práci neprovedl.

Nahlášené případy šetří policie v Libčicích jako podezření z trestných činů podvodů.

Prosím buďte opatrní a práce si náhodně nesjednávejte, pokud dotyčného neznáte.

Zároveň bych vás chtěl poprosit, pokud by se vám stalo něco podobného, co je výše uvedeno, nebo pokud byste mohli alespoň přispět k dopadení podezřelé osoby nějakým poznatkem, kontaktujte nás, nebo přímo Obvodní oddělení Libčice, tel. spojení 974 866 400.

Petr Vevera

ved. str. MP Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.