Z hřiště u žalovské školy zmizel dobrý duch, co bude dál?

7. prosinec 2011 byl v historii hřiště u žalovské školy velmi smutným dnem. Městský úřad odstranil všechny dosud zbývající prvky, které vytvořili vlastníma rukama rodiče a děti při budování hřiště v létě roku 2000.

Je to již druhé bourání hřiště stejným bezohledným postupem. Na jaře roku 2005 bylo hřiště městským úřadem téměř srovnáno se zemí. Lidi, kteří se zasloužili o budování hřiště, úřad tehdy vůbec předem neinformoval.

Mezi lidmi, co hřiště stavěli a používali, nastalo pozdvižení a po velkém úsilí se proti ošklivému návrhu úřadu na přestavbu podařilo prosadit záměr na obnovu v duchu původní koncepce hřiště. Dobrovolníci uspořádali průzkum mezi všemi skupinami uživatelů hřiště od dětí přes maminky s kočárky po učitele z blízké školy, proběhla veřejná diskuse a skloubením požadavků všech skupin vznikl záměr obnovy. Úřad slíbil, že hřiště podle Záměru obnoví, to však nikdy nesplnil. Zůstalo jen u velké sestavy a pár menších prvků nakoupených z grantu letiště v r. 2005. Místo toho úřad letos zase boural, nikoho ze stavitelů hřiště o tom neinformoval, na záměr obnovy zapomněl a necitlivou přestavbou hrozí opět koncepci hřiště vážně poškodit.

Nakonec přidávám pár obrázků pro radost, abyste věděli, proč je nejkrásnějším hřištěm v Roztokách. Vzniklo z velmi zanedbaného pozemku, v podstatě od nuly, proto radost z jeho vzniku byla velká.

Uvítám jakékoliv podněty a komentáře na e-mail vaclav.klinkera@ecn.cz.

Václav Klinkera

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Z jednání o hřišti | Eva Maršíková
Jako můry za světlem | Roman Jandík
Škola kompetentně | Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.