Z jednání městské rady

Nové vedení školy

Na jednání 11. května radní jmenovali na doporučení konkurzní komise ředitelkou školy Mgr. Olgu Janouškovou. Ředitelkou se stane od 1. srpna. S přihlédnutím k žádosti odborové organizace městská rada učinila dne 30. května v této věci další krok a pověřila jmenovanou ředitelku řízením školy již od 31. května. Paní ředitelka tak bude moci začít aktivně pracovat na výběru nových učitelů a přípravách na další školní rok. Radní popřáli paní ředitelce mnoho sil a nabídli v případě potřeby součinnost a pomoc. Současně vedení města poděkovalo dosavadnímu zastupujícímu řediteli Mgr. Josefu Vondrovi.

Vila v Tichém údolí

Památkově chráněná vila čp. 125, jež má být zrekonstruována pro využití školky a místních spolků, se brzy dočká projektanta. Radní schválili zadávací podmínky pro jeho výběr. Odhadovaná částka na rekonstrukci se pohybuje kolem dvou desítek milionů korun. Prioritou je proto využít dotaci. Hlavní motor rekonstrukce vily místostarosta Tomáš Novotný nás mile překvapil informací, že je možné dotace získat pro kombinaci prostor pro spolkové (komunitní) činnosti a školky (do té doby totiž radní vycházeli z mylné informace, že dotaci lze získat jen tehdy, pokud bude celý objekt využit na školku).

Palachova ulice rozkvete

Výsadbu zeleně v Palachově ulici provede autorka již realizované části. Pozitivní ohlasy na kvetoucí záhony Palachovy ulice radní utvrdily v tom, že je dobré s touto zahradnicí nadále spolupracovat.

Opravy chodníků pokračují

Radní schválili dokumentaci pro výběr zhotovitele oprav chodníků a dalších částí komunikace v ulicích Havlíčkova, Vrchlického, Braunerova, Kostelní, Jeronýmova, Nad Čakovem a Svojsíkovy sady. Na příští radě by měla být schválena vybraná firma a již v červenci by měly rekonstrukce začít.

Marie Šlancarová
místostarostka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.