Z města odešel klíčový úředník – poděkování panu Polákovi

V minulém volebním období, když jsem v Roztokách působil jako místostarosta, měl jsem ve své gesci výběrová řízení a investice. Po mnoha letech se v Roztokách začalo stavět a velkou porci zásluh na tom má bývalý vedoucí Odboru správy a rozvoje města – pan Ján Polák.

Městský úřad Roztoky
MÚ Roztoky | ilustrační foto | CC3

Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za odvedenou práci a nasazení, se kterým v Roztokách působil. Jano Polák je člověk bezesporu rázovitý a podobně jako já i tvrdohlavý, takže naše pracovní disputace měly občas grády, ale vždy jsme se respektovali a přijímali argumenty druhého. Mořil jsem ho s projektovými tabulkami a termíny, ale vždy jsme měli stejný cíl – realizovat investice ekonomicky, efektivně a v termínech. Neříkám, že se to vždy dařilo na 100 %, ale těžko někdo mohl investiční boom v minulém volebním období přehlédnout. Zároveň platí, že nikdo učený z nebe nespadl – realizovat stavební i jiné investiční akce není snadné a je třeba se to naučit, člověk může mít skoro vždy jistotu, že mu každou chybu občané sečtou, ale chyby se s každou další stavbou dařilo minimalizovat. Nositelem tohoto know-how však nejsou politici, ale jsou jimi úředníci. Proto je velkou ztrátou, že tak zkušený zaměstnanec město opouští. Ono je totiž nutné Roztoky znát, vědět, kde vede jaká trubka a kde jsou kritická místa. Každý je nahraditelný, ale novému vedoucímu OSRMŽP bude zase dlouho trvat, než se zaběhne a město dostane takříkajíc pod kůži.

Lidé přicházejí a odcházejí, ale důležité je znát důvody, proč pan Polák odešel. Ve svém vyjádření pro vedení města, které projednávala městská rada, to současnému vedení natvrdo sdělil ve svém vyjádření, ze kterého vyplývá chaos v řízení městského úřadu, nedostatek komunikace, flagrantní nerespektování pravomocí a úřednické hierarchie, které zejména u pana místostarosty Novotného pravděpodobně hraničí až s opojením mocí. Nezmínit nemohu ani neekonomické nakládání s penězi města, za které nechtěl být pan Polák zodpovědný. Místodržící si myslí, že je město jejich, ale město je občanů a oni ho dostali jen do správy – naštěstí na omezený čas.

Závěrem mi dovolte popřát našemu městu štěstí při výběru nového šéfa investičního odboru - je to opravdu klíčová persona, která má na Roztoky značný vliv. Vedoucímu OSRM přeji zase mnoho sil při spolupráci se současným vedením města. Doufám, že se někdo takový v dnešní době najde.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.