Za Karlem Knotkem...

Ve čtvrtek 9. ledna, ve věku nedožitých 87 let, odešel legendární roztocký a žalovský fotbalista Karel Knotek. Narodil se v Roztokách

16. 3.1927 a po absolvování základní školy se vyučil automechanikem. Pracoval (vyjma základní vojenské služby v letech 1949-1951) čtyřicet let na ruzyňském letišti jako letecký mechanik. V roce 1941 - v necelých 14 letech se upsal roztockému fotbalu a zůstal mu věrný až do roku 1958.

Byl jedním z klíčových hráčů a nejlepším střelcem slavné roztocké jedenáctky, která se v roce 1953 stala krajským přeborníkem tehdejších soutěží. Dnes už nikdo neuvěří, že se na jejich fotbal chodilo dívat na tisíc diváků... Byl i zdaleka nejlepším bruslařem nedlouhé, leč významné historie roztockého hokeje. Říká se tomu talent od Pánaboha... V roce 1959přestoupil do Žalova, kde ostatně bydlel, a tam také svou sportovní kariéru zakončil. Měl jsem to štěstí, že jsem vedle něj mohl od roku 1962 (tehdy sedmnáctiletý) nastupovat k mistrovským utkáním III. třídy a záhy (po postupu) i Okresním přeboru II. třídy... Bylo mu tenkrát už 35 let, ale měl pro nás mladé jen slova povzbuzení, a celou hrst přátelských rad.

Karel Knotek byl čestný člověk a sportovec tělem a duší...

Čest jeho památce!

Ladislav Kantor

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.