Zahrádkář sobě

Slovo starosty má přeci jen nějakou váhu, zvlášť když je to slovo úvodní a navíc v Odrazu. Proto by měl pan starosta vážit, co do něj píše a nevymýšlet si pohádky. Pro nepravidelné čtenáře si dovolím malé shrnutí.

Roztoky hledaly místo pro školku či dětskou skupinu a já jsem napsal, že by management města měl zvažovat všechny varianty, tedy i pozemky s bývalými zanedbanými skleníky a přilehlou parcelu v blízkosti areálu školky Spěšného - cca 2 000 m2, na které ale hospodaří i pan starosta, takže jakákoliv diskuse na toto téma je na městě tabu.

Že pan starosta má zahrádku na městském pozemku mi nevadí. Co mi ale vadí, že několik let neplatil nájem, a že s žádostí o zahrádku obešel městskou radu, která je k povolování nájmů oprávněna. Argument, podle kterého zahrádkářský svaz hospodaří na zmíněném pozemku už 37 let, kulhá na obě nohy ve chvíli, kdy tento nárok nemůže pan starosta doložit žádnou hospodářskou smlouvou – na rozdíl od ostatních zahrádkářských kolonií, které smlouvy mají. Poctivě jsem se samozřejmě smlouvy dožadoval před napsáním komentáře oficiálním dotazem na městském úřadě a zpět jsem obdržel negativní odpověď. Smlouva není. Mohu emaily doložit. 

Když někdo pozemky využívá dlouhodobě od dětství, dá se to omluvit, smlouva možná byla, možná se ztratila, možná to bylo celé jinak. Pan starosta ale o neexistenci právního titulu věděl a obejití Rady města je podle mě přinejmenším vyčůranost. Má-li být představitel města morální ctností samou, navíc s ambicí stát se krajským politikem, správná cesta to není. Místo toho straší zahrádkáře s ODS, i když moc dobře ví, že i my jsme vždy byli pro zachování zahrádkářských kolonií, dokonce jsme tím podmiňovali vznik nového územního plánu. Aspoň doufám, že buřtyjády, které teď před volbami na zahrádce pořádá, stojí za to.

 


Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Vyjádření starosty_

K článku pana Jandíka uvádím následující:

Přikládám první stranu hospodářské smlouvy z roku 1979, o které pan Jandík tvrdí, že nikdy neexistovala. Na základě této smlouvy na pozemku v průběhu 37 let hospodařily desítky, ne-li stovky zahrádkářů. Nikdy jsem radu města neobcházel, protože ta opravdu nemůže rozhodovat o tom, zda na městě nezávislý zahrádkářský svaz nebo jakýkoli jiný spolek přijme za člena Jakoba nebo kohokoli jiného.

Jan Jakob

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.