Zajímá to vůbec někoho, pánové...?

Už se na Odraz netěším, rychle ho prolistuji, proběhnu zprávy z radnice, kulturní kalendář, úspěchy spolkového snažení, informace o zásadních věcech, které se mě jako občana týkají...

Zaujme mě gramáž papíru a přemýšlím, zda je taková proto, aby unesla polemiky na téma T. Š., Kocourkov a podobné... a přeji si v demokratickém státě cenzuru městského zpravodaje (!). Bezpochyby si stejně jako já oddychne i řada občanů a s nadšením bude brát znovu Odraz do rukou jako já před lety.

Kladu si otázku, jakými prostředky lze dosáhnout objektivních informací bez toho, že budu označena za levici, či přinejmenším za osobu usilující o porušení svobody slova.

Nabízím jiné téma k zamyšlení, či ještě lépe k řešení. Minulým Odrazem vláčená kunsthistorička Jitka Vlčková otevřela zcela nevinně (kdyby bývala věděla... ) problematiku našich kulturních památek v Tichém údolí. Nepochybuji, že autorka se jen obává o osud obou staveb, který by mohl být nápadně podobný konci naší další kulturní památky čp. 124 (vila vedle Maxmiliánky).

Doufám, že nedopadnu stejně jako ona, případně hůře (ještě že nemáme další média - např. městský rozhlas), když konstatuji, že město v tomto případě mohlo a mělo již dávno zasáhnout, protože je v jeho kompetenci pokutovat „chybné“ kroky majitele. Chybnými kroky zde velmi citlivě nazývám totální devastaci objektu. Škoda je, že vedení města bylo upozorněno na tento stav nejen Středočeským muzeem, ale i vnímavými občany z Tichého údolí. Jmenovaný objekt čp. 124 by si v současnosti koupil jen blázen či milovník architektury a národního kulturního dědictví, který navíc obsadil první příčky žebříčku nejbohatších lidí planety.

Jsem přesvědčena, že ještě není pozdě a že se může obezřetným postupem města smutnému konci zbývajících památek předejít.

Marcela Šášinková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Lži Tomáše Šalamona | Martin Matas
Kdo s koho? | Jaroslav Drda
Léta s Odrazem | Jaroslav Drda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.