Zakázka sem, zakázka tam..tlaková pásma

Současný management radnice si s transparentností zadávání veřejných zakázek příliš velkou hlavu nedělá. Většina výběrových řízení malého rozsahu je řešena "na výjimku Rady města", čímž je obcházená směrnice města o zadávání veřejných zakázek. Bohužel v poslední době se ukázalo, že vedení se už nestresuje ani se zákonem o zadávání veřejných zakázek, natož s nějakou směrnicí schválenou Zastupitelstvem. To už je ale těžší kalibr.

Obálka
Registrační pokladna | ilustrační foto | mF

Za rok 2016 bylo vypsáno pouze osm veřejných výběrových řízení. Zbytek bylo s požehnáním Rady města na výjimku. Chcete-li vědět, na základě čeho se v Roztokách taková výjimka ze směrnice udělí? Vyberete si dodavatele, který má vyhrát, a pak ho požádáte, aby Vám dodal ještě další dvě ehm-konkurenční nabídky - aby to nějak pěkně vyšlo. Ne, to není z nějakého dílu kriminálky, to je reálná situace z Roztok při výběru dodavatelé projektové dokumentace na tlaková pásma na Žalově a pravděpodobně by se na to nepřišlo, kdyby z dokumentů někdo nezapomněl odmazat hlavičku, čehož si všimla aktivní členka Finančního výboru - paní Krátká. V důvodové zprávě se pak dočteme o "enormně výhodné ceně" a podobné superlativy, kterými je cena 450 tis. Kč bez DPH dokreslena..kdo by to pak nechtěl, že. A co na to Rada města?

Usnesení RM 14-1/17

RM bere na vědomí předložené nabídky projektové přípravy akce „optimalizace tlakových pásem vodovodů“. Z důvodů časové tísně a mimořádně výhodné nabídkové ceny schvaluje výjimku pro výběr zhotovitele příslušné projektové dokumentace ve smyslu čl. I., odst. 15 směrnice 5/2015 „Zásady a postupy při zadávání veřejných zakázek malého rozsahu“ pro přímé zadání zakázky útvaru projekce Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. RM ukládá OSRMŽP bezodkladně připravit příslušnou realizační smlouvu s tímto zhotovitelem za cenu 450 000 Kč bez DPH a po jejím podpisu zahájit ihned realizaci zakázky.

Pro: Jakob, Novotný, Šlancarová,  Richter, Štifter, Kubečka, (6)

Důvodům k tomuto postupu nerozumím a asi ani nechci. Je to na podobné úrovni, jako když by si někdo chtěl koupit nové BMW a napsal do autosalonu zmíněné značky, zda by ještě neobstarali nabídku z autosalonu Škoda a Audi. Jsem moc zvědavý, jaké závěry z toho koalice TOP 09 a SAKURA vyvodí. Výběrová řízení jsem měl na radnici nějaký čas v minulém volebním období v gesci a tohle bych si nedovolil ani ve snu.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města
Předseda ODS Roztoky

PřílohaVelikost
Priloha R1 G2_1 D-plus-tlaková pásma CN.pdf980.99 KB
R1 G2 Schválení postu při výběru zhotovitele PD tlaková pásma Žalov.docx119.58 KB

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.