Zámeček 2014 překvapí řadou novinek


Zámeček 2014

Prostory zámeckého areálu v Roztokách u Prahy již počtvrté zaplní hudba, zábava a kulturní vyžití pro děti i dospělé. Tradiční celodenní letní festival Zámeček se letos koná v sobotu 31. května. Od pravého poledne do pozdního večera se návštěvníkům představí více než sedm hudebních uskupení, včetně takových jmen jako jsou Xavier Baumaxa či Létající Koberec. V doprovodném programu letošního ročníku přibylo velké množství novinek. Vstup na festival je jako každý rok dobrovolný. Zámeček 2014 pořádájí mladí nadšenci ze zájmového sdružení RR s neodmyslitelnou podporou města Roztoky a Středočeského muzea.

Hvězdou večera letos bude písničkář a kytarista Xavier Baumaxa. Jeho hudební projev je typický slovními hříčkami, ironií a parodií na různé styly a hudebníky, na pódiu pak učaruje drsnou syrovostí vystupování i textů. Vznášet se budete moci za extatických rytmů Létajícího Koberce, do výšin vás vynesou vlny žánru akoustic-elektro-worldbeat-trance. Kapela slibuje energicky nabitý zážitek, její členové hrají na několik druhů bubnů, má vlastního DJ a využívá techniky hrdelního zpěvu.

Festival Zámeček v roce 2013

V hudební části festivalu dále vystoupí kapela Mangabej, která hraje autorskou tvorbu na pomezí rocku, blues a moderního folku. Uskupení se probojovalo do finále několika hudebních soutěží. Uvidíte také Pražský Ukulele Band, který vychází z tamburašské tradice, místo ní se však členové chopí různých typů ukulelí, včetně gitalele či banjolele. Podle svých slov hodlá P.U.B. tradici tamburašníků šírit i prostřednictvím havajských nástrojů. Nechme se překvapit, čím nás toto desetičlenné těleso ohromí!

Stálicí Zámečku je kapela Happy Aquarium vycházející svou hudbou z jamajského ska a reggae. Spoutat se však žánrových hranicemi nedala a poslouchači z jejich písniček jistě vycítí blues, rock anebo punk. Nářez až hanba, tak sami sebe charakterizují Simple Muffin. Zakládají si na rozmanitosti, uslyšíte rytmy funku i punku, typických cikánských písniček, ale i orientální motivy či reggae. Důležitýmí pro tento sextet jsou zábava, nadhled, humor a především taneční var, do kterého vás svým osobitým soundem jistě přivedou. Na festivalu zahraje roztančená kapela Ting, která si dokonce vytv ořila vlastní styl „praggamuffin“. Ting vyhrál známou hudební cenu Anděl v kategorii ska a reggae. Kapela inspiraci čerpá i z jiných žánrů, například dancehall, dnb, swing či rock.

V doprovodné části programu se malí i velcí návštěvníci opět mohou těšit na stánky s lidovými řemesly, ukázku hasičské techniky, exhibici mistrů taekwon-do a nebudou chybět ani oblíbená zvířátka z české zoo. Pro ty aktivnější je připraven andrenalin park, lakrosový turnaj anebo skákání na trampolíně. Pro intelektuálně založené povahy je možnost během festivalu navštívit IQ park v rámci expozic muzea. Připraven je také speciální program pro seniory včetně hudebního představení.

V dramatickém představení v angličtině se přestaví děti z ABC Academy a nezávislé profesionální divadlo Tichý Jelen uvede hru pro celou rodinu Prodaná nevěsta. Úplnou novinkou je letos filmová stage, kde diváci zhlédnou autorské filmy studentů FAMU –animované, hrané i filmy dokumentární. Vzácným hostem filmového zákoutí bude několikrát oceněný dokumentarista Bohdan Bláhovec, který byl nominován na Českého lva.

Další novinkou je exhibice na zmíněné trampolíně od českých borců z oblasti urban parkouru. Můžete se těšit na vzrušující podívanou! Pokud vám nestačí se jen koukat, můžete vyzkoušet workshop provazochodců. Dospělých i dětí se ujme profesionální provazochodec a absolvuje s nimi vytyčenou trasu.

Roztoky.com je mediálním partnerem festivalu Zámeček.

Kam dál

Festival Zámeček 2018 | Občanské sdružení RR
Zámeček 2015 | Občanské sdružení RR

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.