Zaplaťte o 20 % méně za svoz odpadu v roce 2013

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás oslovit tímto nestandardním způsobem, protože máme pocit, že informace, kterou Vám tímto sdělujeme, může být pro Vás přínosná.

Zastupitelstvo města Roztoky na svém zasedání 27. února 2013 zvýšilo přes náš hlasitý nesouhlas poplatek za svoz odpadu z 500 Kč na 600 Kč na osobu a rok. Vyhláška nabývá platnosti 14. března a do té doby můžete zaplatit za svoz odpadu za rok 2013 ještě nižší částku.

My, níže podepsaní zastupitelé za ODS, Vás tímto chceme na tuto možnost upozornit, protože se zvyšování této formy daně principiálně nesouhlasíme. Ke zvýšení poplatku není v současné době žádný ekonomický důvod, nebyly vyčerpány možnosti úspor nákladů a zvýšení poplatku nepředcházelo přesoutěžení dodavatele služeb.

Ing. Roman Jandík, místostarosta města za ODS

Mgr. Tomáš Pařízek, radní města za ODS

Mgr. Richard Turoň, zastupitel města za ODS

Kam dál

Vzdušné zámky roztocké | Stanislav Boloňský
Odpady na modro | Tomáš Pařízek
Kde je vůle, tam je cesta | Tomáš Pařízek
Nakládání s odpady | Radan Kaderka
O odpadech trochu jinak | Stanislav Boloňský

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Tak to má paní v pokladně asi

Tak to má paní v pokladně asi krušné dny. Navíc nelehké dny bude mít asi i po nabytí právní moci, neboť nejspíše alespoň ze začátku budou lidé hodně naštvaní, že nepřišli dříve... Je to trošku nelogické schvalovat výši poplatku na rok 2013 až v průběhu roku 2013, ale navíc je zvláštní, že ještě předminulý týden pracovníci MÚ tvrdili, že se poplatky platit nedají, že není známá výše a naráz to další týden šlo...

Pan starosta je učedníkem

Pan starosta je učedníkem pana Kalouska. Kam vleze TOP09, tam zvyšuje daně. Nezapomeneme.

Myslím, že jsme právě dosáhli

Myslím, že jsme právě dosáhli vrcholu pověstné pyramidy nechutnosti. To aby páni radní za ODS popichovali spoluobčany, aby platili méně je vrchol absolutní degradace politiky! A komu ty poplatky asi platíme? Přeci městu ve kterém žijeme a trávíme tu čas. Vychováváme zde naše děti a jsme tu rádi. To je opravdu velmi nevydařený pokus o populismus. Najednou je ODS na straně nás prostých občanů a brání naše peněženky. To je opravdu k smíchu. Pokud v městské kase zbudou peníze navíc, jistě se využijí na něco jiného! A vrchol tomu nasadí vrcholný ekonom předminulého století, který řekne, že město má peněz moc. Jakého investora přivedli do města? Kolik pobídek pro investory vytvořili? Jak podpořili podnikatele a firmy, které v našem městě již působí, aby se zlepšila spolupráce s městem? Koho dokázali vyzvat, aby podpořil aktivity místních občanům. Tím ať se především zabývají, kritizovat totiž dovede každý. A nabádat lidi, aby neplatili poplatek městu jehož oni jsou radní je k smíchu! Začněte pánové něco dělat ať jste aspoň jednou za 4 roky k něčemu užiteční.

Nesouhlasím

Pane Ivan,
dovolím si s Vámi nesouhlasit. S ODS bráníme pěněženky prostých občanů celou dobu, nikdo jiný to v Roztokách vlastně nedělá. Proto náš ostrý nesouhlas se snahou o zvýšení daně z nemovitosti a proto náš nesouhlas se zvýšením daně za svoz odpadu. Rozumím, že s Top 09 máte na věc jiný pohled, řekněme víc přerozdělovací a já Vám ho neberu, je to věc názoru, ale Vy zase respektujte, že my máme názor jiný a takto jsme ho chtěli vyjádřit.
Zbytku dotazu nerozumím. Politici (a už vůbec ne z ODS) tady nejsou proto, aby vytvářeli nějaké pobídky pro firmy. Dovolím si tvrdit, že mou snahou je naopak žádné pobídky nedělat a hlavně se neplést podnikatelům do cesty různýma vyhláškama, normama, daněma a buzerací.

Pěkný víkend, Roman Jandík
Předseda ODS Roztoky

Dodatek

Ještě bych dodal, že máte pravdu v tom, že když v městské kase nějaké peníze zbudou, tak se jistě použijí na něco jiného. To je samozřejmě pravda, protože zázračná schopnost politiků a úředníků tkví v tom, že zaručeně a kdykoliv dokáží utratit jakékoliv množství peněz, které jim daňoví poplatníci svěří, dokonce většinou utratí ještě víc než mají.
Což není rozhodně důvod, proč jim v tom vycházet vstříc - to jsou 3 % DPH, 1 % DPH, vyšší daň z nemovitosti, vyšší daň za svoz odpadu, podpora fotovoltaiky a najednou máte celkové zdanění 60 - 70 %.

Vážený pane

Vážený pane Jandíku,

Především bych rád poděkoval za odpověď, je vidět, že reagujete a to mě potěšilo. Je dobré vědět, že Vás zajímají názory ostatních. Jinak zbytek příspěvku, kterému nerozumíte Vám osvětlím jak budu moci. Tudíž do reprezentace úřadu patří vystupování na veřejnosti, tedy před občany, jednání s podnikatelským sektorem regionu, ale i mimo něj, komunikace s dalšími úřady a správními orgány, navazování mezinárodních partnerství a spolupráce. Při všech jednáních a vystoupení přeci dochází ke konfrontaci subjektů s představiteli našeho města, ne se samotnou územní jednotkou, činí si proto prvotní úsudek na základě dojmů z jejích reprezentantů a z jejich schopnosti naše město hájit, prezentovat a propagovat. Úřad by se měl snažit stát se v očích našich spoluobčanů a dalších subjektů oblíbenější, podporovat komunikaci s veřejností, zavádět jednotný styl prezentace, budovat svou image, navazovat partnerské vztahy s podnikatelskou sférou, ale i s dalšími úřady a organizacemi, a to i na mezinárodní úrovni. V našem krásném městě nalezneme mezery právě ve spolupráci s podnikatelskou sférou, mezery velké a téměř každým ignorované, nevím proč se v Roztokách nepodporuje spolupráce na principu Public Private Partnership. Toť vše. Taky Vám přeji hezký víkend.

Tomáš Ivan S.M.

Re: Myslím, že jsme právě dosáhli

Ahoj Tome, vzhledem k tomu, že tím "ekonomem předminulého století" jsi asi myslel mě, tak si dovolím odpovědět. Já si myslím, že celý problém je v našem rozdílném vnímání světa. Já věřím, že to nejlepší pro lidi je svoboda, protože svobodní lidé mají své osudy ve svých rukou a dokáží se o své záležitosti postarat lépe než by to za ně udělal kdokoliv jiný. A pokud se o sebe dokáží lidé postarat nejlépe sami, je jasné, že jakýkoliv politik, vláda či městská rada to dělá z principu hůře. A pokud věřím, že jakýkoliv politik, vláda či městská rada se stará z principu o naše záležitosti hůře, než bysme se o ně postarali sami, tak je logické, že by měli mít ve správě co nejméně majetku a co nejmenší rozpočet. A z toho důvodu budu vždy proto, aby daně a veřejné rozpočty byly co nejmenší.
Protože peníze, které neukradne stát, zůstanou nám.
Jestli to v TOPce vidíte jinak, já to respektuji a je to naprosto legitimní, ale říkejte otevřeně, že chcete být alternativou k sociální demokracii.

Hezký víkend

Tomáš Š.

Zdravím tě Tome, V některých

Zdravím tě Tome,
V některých věcech s tebou souhlasím a v některých se rozcházíme, ale to je na druhou stranu dobře. Jen jsem chtěl reagovat na mou stranickou příslušnost, která jak to tak vypadá nebude mít dlouhého trvání. Nejsem z těch, kteří slepě prosazují myšlenky někoho jiného. Spíše se snažím vyjadřovat své názory a svůj pohled na věc. Tudíž by bylo nefér vztahovat mé názory na celou roztockou Topku, jelikož ostatní kolegové mají zajisté jiný pohled na věc. Jednou jsi mě označil za socialistu a já přiznávám, že v některých tématech zastávám levicové názory. Ale rozhodně se za ně nestydím a nebudu je popírat jen kvůli mé stranické příslušnosti. To bych totiž popřel sám sebe. Pokud jde třeba o sportoviště, či hřiště pro děti budu vždy stát zatím, že by se město mělo velkou měrou zasadit o jejich zlepšení a rozšíření, oni jsou totiž naše budoucnost. A když už přerozděluje peníze nás všech tak aspoň dobrým směrem, který má smysl.

Tobě taky hezký víkend a všem ostatnǐm rotočákům taktéž

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.