ZÁŘÍcí zprávy ze Sdružení Roztoč

Léto ve Sdružení Roztoč

Ani přes prázdniny Roztoč neodpočíval. Jsou za námi další tři úspěšné tábory, dva příměstské a jeden v krajině Jizerských hor. Na první z nich, Tvůrčí prázdniny, se děti vydaly do horské chalupy na okraji Desné. Téma Času se prolínalo celým táborem v uměleckých dílnách animace, divadla, tance a hudby i při putování krásnou krajinou Jizerských hor.

Již počtvrté proběhl příměstský Hudební tábor na zámečku v Roztokách a jeho okolí. Na 30 malých muzikantů se formou her i poctivého studia věnovalo zpěvu, hře na klavír, kytaru a flétnu. Zámecký strom vyprávěl dětem příběh z doby renesance, která nás inspirovala v hudbě, tanci i při výrobě krásných ozdob pro dámy i mečů a štítů pro rytíře. Děkujeme mnohokrát vedení Středočeského muzea v Roztokách za možnost pořádat v zámeckých prostorách tuto úspěšnou akci.

Tvůrčí prázdniny

Na začátku srpna se konal druhý ročník environmentálně-výtvarného tábora Prázdniny na stepi. Spolu se sourozenci z doby bronzové jsme putovali světy různých zvířat, poznávali je a tvořili rozmanitá jimi inspirovaná díla. Děkujeme velmi mysliveckému sdružení Hubertus za možnost využívat prostory Únětické střelnice a velikou vstřícnost.

V ateliéru Jungmannova také probíhaly dvakrát týdně hodiny jógy. Čtvrteční dopolední lekce byly věnovány hatha józe, na večerních úterních se téma týden od týdne proměňovalo. Pokud jste tyto lekce nestihli, na tento školní rok jsou vypsány další pravidelné kurzy.

Zápis po zápisu

Zápis do kroužků a kurzů se konal 1. září 2016. Pokud jste jej nestihli a rádi byste se ještě někam přidali, buď napište na roz-toc@roztoc.cz, nebo kontaktujte přímo lektora kroužku, ideálně telefonicky. Kontakty na lektory a přehled volných míst v kroužcích a kurzech naleznete na www.roztoc.cz

Cykly tvořivých dílen

S novým školním rokem vypisujeme několik cyklů dílen pro děti, mládež a dospělé. Můžete si tak přijít vyzkoušet některé z oborů dlouhodobých kroužků a získat nové zkušenosti. Na dílny je třeba se minimálně 3 dny předem hlásit na roztoc@roztoc.cz

Žonglérské dílny

Workshopy žonglování a akrobacie jsou určené jak pro současné žongléry z kroužku, tak pro zájemce z řad široké veřejnosti. Nutné zkušenosti jsou vždy upřesněny.

Náplní prvního z řady workshopů bude hlavně pokročilá technika žonglování s míčky a kužely, v navazujících workshopech bychom se rádi zaměřili i na párovou a pozemní akrobacii.

Hlavním lektorem dílen je zkušený italskýžonglér Mattia Comisso, aktuálně působící v Cirqueonu, centru pro nový cirkus v Praze. Můžete ho vidět v uskupení Circo Frico a představení Funus od Bratří v Tricku.

Termíny: 23. září, 14. října, 11. listopadu

Animační dílny

Vážení malí i velcí animátoři, milovníci filmu a vůbec všichni zvědavci, roztocké studio animovaného filmu Anima Roztoč chystá pravidelné tematické dílny, které se budou konat se železnou pravidelností vždy první sobotu v měsíci! Témata jsou vybrána tak, aby zaujala jak animátory, kteří už naše studio pravidelně navštěvují, tak děti i dospělé, kteří by se rádi s animací seznámili blíže.

Další skvělou novinkou je večerní kino, které bude následovat po každé dílně. Můžete se těšit na zajímavé animované filmy z české i světové produkce, které vždy krátce představíme. Na projekci zveme jak účastníky dílny, tak širokou veřejnost.

Termíny: 1. října - Streetartová animace, 22.-23. října - externí dílna v Dubu u Prachatic, 5. listopadu - Výroba loutky, 3. prosince - Předanimační techniky

Komiksové dílny

Po loňském roce završeném oceněním Jáchyma Svobody v soutěži "Vykoumej komiks" pokračujeme v komiksových tematických dílnách vedených lektorkou Markétou Starou.

První z nich se zaměří na tvorbu fotorománu. Společně se pustíme do vymýšlení příběhu a vytvoříme návrhy postav a hrdinů. Vytvoříme si kresebný storyboard, který nám potom poslouží při aranžování focených scén. Vyrobíme postavy z modelíny, rekvizity a prostředí z kartonu a z přírodních materiálů. Vytvoříme si bubliny s texty pro naše hrdiny a situace. A potom se pustíme do focení.

Termíny: 24. září - Fotoromán, 15. října - Stínové divadlo, 26. listopadu - Kitchen lito (kuchyňská litografie), 7. ledna -Hororové příběhy

Mozaikování

Pod vedením zkušené lektorky Magdalény Kracík Štorkánové opět proběhne několik dílen mozaikování, z toho v prvním pololetí dílna zaměřená na mozaiku z kamenů. Dílna je otevřena pro děti od 7 let a dospělé.

Termíny: 22. října - Kámen a oblázky

Zuzana Šrůmová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.