Zastávka Podbaba již od 29. srpna

Tak tady budeme jednou čekat na vlak do Roztok, pokud budeme nastupovat na zastávce Podbaba. To, co vidíte na vizualizaci, bude ale realita až od 28. listopadu, kdy se předpokládá zprovoznění i druhého nástupiště směrem na Roztoky.

Od 29. srpna již první ranní vlaky nebudou zastavovat v Bubenči, ale obousměrně na zastávce Podbaba na koleji blíže terminálu tramvaje. Umožní to nové kolejové spojky umístěné blíže k Roztokám, zatímco od této zastávky až ke spojce tratí do Holešovic a do Buben se bude nadále z důvodu pokračující stavby jezdit jednokolejně.

Druhá etapa výstavby zastávky bude probíhat od 30. srpna do 28. listopadu 2014, kdy bude vybudováno nástupiště na straně k Vltavě (směr jízdy vlaků od Prahy do Roztok) a vlaky začnou od 28. 11. zastavovat každý ve svém směru.

Přístup na zastávku bude úrovňový, součástí bude také podchod pod tratí mezi Jednořadou a Papírenskou ulicí, pro imobilní cestující bude přístup bezbariérový po šikmých rampách.

A k čemu je vlastně tato zastávka dobrá? Umožní přestup mezi vlakem, tramvají a autobusem. A posunutí konečné stanice tramvaje dostane po dvou letech konečně smysl.

Vít Calta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.