Zázemí pro sbor dobrovolných hasičů Roztoky

Rádi bychom vás tímto seznámili se záměrem výstavby polyfunkčního objektu pro činnost našeho sboru.

Naše sdružení dlouhodobě postrádá prostory pro svoje aktivity. Například činnost dětského oddílu je tím značně omezena a kroužek probíhá v zapůjčených prostorách. Proto jsme se rozhodli postavit vlastní objekt, který však nemá sloužit jako výjezdní místo dobrovolných hasičů.

Dům se dvěma nadzemními podlažími se bude nacházet na Solníkách v Masarykově ulici v blízkosti hřiště s umělým povrchem, na okraji současné zástavby, kde máme svůj vlastní pozemek. V přízemí bude sklad materiálu pro výjezdovou jednotku SDH (např. vybavení proti povodním), dále zde bude místo pro naše historické vozidlo a pro malé muzeum. V prvním patře pak bude společenská místnost se zázemím, která se bude využívat i jako učebna. Část domu bude určena ke komerčnímu k pronájmu.

Objekt bude vystavěn z vlastních prostředků, případně s přispěním dárců. Stavba je v souladu s územním plánem města. Na stavbu již byla zpracována studie, která byla schválena stavební komisí města Roztoky. Nyní se zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení. Barevné řešení fasády bude navrženo ve spolupráci s architektem města. Případné dotazy či připomínky lze zasílat na e-mail: stavba.hasici.roztoky@seznam.cz nebo na tel. 607 843 815 (velitel René Šmíd). 

Vlastimil Drchota
starosta sboru

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.