Zažijte skauting na vlastní kůži

Právě čtvrt století uplynulo od chvíle, kdy se opět začali scházet roztočtí skauti a skautky. Pokud máte zájem lépe poznat, co skautská výchova nabízí dětem a mladým lidem, přijďte se podívat na oslavy našeho 25. výročí. Čekáme vás v sobotu 25. dubna 2015 kdykoli mezi 10. a 16. hodinou na Tyršově náměstí. Bezpečně nás najdete podle týpí, kuželového stanu severoamerických indiánů, který tu bude stát. Pro vás a vaše děti připravujeme pořádnou dávku her, soutěží a příležitostí poznat a vyzkoušet si nové zajímavé věci. Věříme, že opravdu každý si najde to své. V neposlední řadě pro vás bude přichystané občerstvení v táborové kuchyni.

Celkové počty skautů a skautek

Roztoky

134 členů ve 4 oddílech

ČR

50 439 členů ve 2 113 oddílech

Svět

40 milionů v 216 zemích a teritoriích

Skautská tradice v Roztokách sahá až před druhou světovou válku. Naše činnost byla přerušena v době nacistické okupace i komunistické diktatury. Skauti a skautky vychovávaní v úctě k pravdě, svobodě a demokracii byli potenciálním nebezpečím pro oba totalitární režimy. Během krátkého uvolnění poměrů v období pražského jara vybudovali členové roztockého skautského střediska klubovny v Máchově ulici, ve kterých se po revoluci začali opět scházet a scházejí se v nich dodnes. Naše klubovny si také budete moci prohlédnout v sobotu 25. dubna.

Přes 25 let žijeme opět ve svobodě. Již 25 let skauting nejen v Roztokách opět vychovává mladé lidi v duchu přátelství a úcty k tradičním hodnotám a mravním zásadám. Přijďte a oslavte s námi toto výročí!

Lukáš Hejduk

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.