Zdravý životní styl

Ptá se Vladka Drdová a odpovídá Rudolf Šimek

Svého dobrého známého Rudolfa Šimka (1936) jsem se už dříve ptala, jak to pořád dělá, že má svaly, které mu mnohý, o dvě generace mladší muž, může závidět. O poznatky z našeho povídání, při kterém leží na masérském stole a nemůže se bránit, jsem se s čtenáři Odrazu již několikrát podělila. Tentokrát jsme ale narazili na zvlášť závažné téma.

Jaro je tady, je čas myslet na svou postavu, přitvrdíš i tentokrát v posilovně?

Určitě, ostatně hlásím, že ve Via Vestra přibyla s jarem nejen mladá děvčata, ale i pár sedmdesátníků.

Možná že to souvisí.

No, rozhodně to těm pánům neuškodí. Pohled na hezké děvče zvyšuje mužům testo-steron a ten je pro zpevnění svalů nenahraditelný.

Děláš si legraci?

Ani moc ne. Muži mají v koedukovaných posilovnách lepší výsledky než v těch čistě mužských. Je to potvrzeno několika studiemi.

A co ty? Zkusíš letos něco nového?

Budu muset. Díky článku Jana Buriana v únorovém Odrazu jsem zjistil, že studio It’s my life je i v Roztokách. Vím, že mají skener In Body nové generace, který umí zjistit velmi přesně složení těla. Tak jsem tam ze zvědavosti zašel. Věděl jsem, že budu mít o něco větší množství svalové hmoty, než je normální, a po zimě, bohužel, i větší množství podkožního tuku, než bych si přál, ale zjistili mi i hraniční množství vnitrobřišního tuku.

Pod tím tvým hrudníkem se menší bříško schová.

Na to už dlouho hřeším, ale tady nejde o estetiku. Jakmile vnitrobřišní, přesněji viscerální tuk, přesáhne hraniční hodnotu, začne prorůstat do vnitřních orgánů a v krátkém čase může způsobit cukrovku, srdeční choroby i řadu dalších onemocnění. Viscerální tuk, bohužel, odolává i cvičení a nedá se odstranit ani liposukcí. Naopak, při liposukci se odstraní podkožní tukové buňky, a když se člověk nepřestane přejídat, logicky se mu začne zvyšovat právě množství viscerál-ního tuku.

Tak co s tím budeš dělat?

Už dělám. Spolu s cvičením zkouším i dietu It’s my life. Zdá se mi rozumná, protože má vhodný poměr všech živin i dostatek vitaminů i minerálů, aby odbourávání tuku nastartovala.

A jak to funguje v praxi?

Držím ji třetí den, tak nevím. Ale když uspěl pan Burian, snad uspěju také. Navíc nepřestanu cvičit, zatím na to mám i při té dietě dost energie.

Tak to jsem sama zvědavá, hlavně na úbytek toho viscerálního tuku. Až ten pokus dokončíš, tak tě znova vyzpovídám.

Připomínám, že Mgr. Rudolf Šimek dohodl na mou žádost možnost cvičení pro členy SPCCH ve fitness centru Via Vestra za poloviční vstupné. Jednorázové vstupné místo 100 Kč bude tedy 50 Kč, permanentka na 10 vstupů místo 800 Kč bude za 400 Kč. To se na jaře zvlášť hodí!

Vladimíra Drdová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Dobra vec se podařila | Vlaďka Drdová
Mít, či nemít školní pavilon? | Stanislav Boloňský
JakZTOHOVEN? | Lenka Blažejová
Poslední zvonění | Jaroslav Huk

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.