Zelené pruhy v Jana Palacha

Ke konci března jsme si mohli všimnout nejprve vykácených javorů a následně i stavebního ruchu v ulici Jana Palacha. Původně měla stavba začít již v minulém roce, ale kvůli administrativním tahanicím a blížící se zimě byla stavba odložena na jaro 2015.

Protože projekt vznikal ještě v době, kdy jsem měl jako místostarosta investiční akce města na starosti, rád bych se vyjádřil k plánovanému zatravněnému pruhu v chodnících, který má v ulici v obou pruzích vzniknout. Zelené pruhy nebo spíše proužky tam namaloval projektant a já jsem tehdy prosazovat jejich zrušení, aby byl respektován a zachován stávající stav s rabátky kolem stromů, kdy nám žádná tráva mezi silnicí a chodníkem neroste. Proč? Jednak nerad měním něco, na co jsou tamní obyvatele zvyklí - zvlášť když hned vedle chodníku parkují a vystupují z aut. Za druhé nemám důvěru ve schopnosti města udržovat podobné zelené pruhy jinde. Podobné pásy trávy se bez oplocení snad ani udržovat nedají. V minulém roce jsem si pár takových zelených pruhů vyfotil, když se „spor“ dostal k rozhodnutí až na Radu města – jak je vidět, buď jsou zarostlé, vyšlapané nebo jsou tam ještě horší věci:

Zelený pruh 

Bohužel Rada města většinovým hlasováním zatravnění ponechala. S Tomášem Pařízkem jsme byli v menšině, ale já osobně jsem doufal, že se podaří prosadit jejich zrušení jako změna stavby před dokončením. Bohužel to se zatím nestalo, stavba už začíná růst. Pás bude přerušován stromy lavičkami, vjezdy a jako plus má vyrovnávat výškové profily. To by šlo ale i se zámkovou dlažbou. Naproti tomu široký pás s ořechy uprostřed se podařilo ubránit v téměř stávající podobě, ukrajovat z něj chtěly silničářské normy.

Zelený pruh

Byl bych nerad, aby se taková zdánlivá drobnost stala záminkou ke kritice celé investice, protože samotný fakt, že soubor páteřních ulic Jana Palacha a Puchmajerova budeme za 16 845 457 Kč bez DPH rekonstruovat je věcí v Roztokách zcela ojedinělou a jsem moc rád, že se toto investice podařila prosadit a financovat.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky
předseda Finančního výboru a zastupitel
 
Zelený pruh
 
Zelený pruh

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.