Zimní stavební ruch v Roztokách

Letošní mírná zima nám částečně umožnila dohnat stavební resty, které jsme v průběhu roku nasbírali zejména díky administrativním průtahům. Kormě ulic Máchova, Plzeňská a Zeyerova se během prosince a ledna podařilo dokončit prakticky všechny plánované rekonstrukce roztockých silnic a chodníků. Za rok 2013 bylo celkem do našich silnic proinvestováno 10,4 mil. Kč.

Jako prozatím poslední byla dokončena rekonstrukce Vošahlíkovy ulice, kterou jsme se nakonec rozhodli udělat celou v zámkové dlažbě. Po diskusi s odborníkem na dopravní stavby nám bylo doporučeno, aby boční ulice nebyly, pokud to lze, s asfaltovým povrchem, který není jednak možné pokládat v zimě, za druhé neumožňuje později vstupovat do komunikace, aniž by ta byla tímto znehodnocena a za třetí došlo i ke kosmetické úspoře nákladů, protože dlažba vychází o trochu levněji.

Vošahlíkova

Na přelomu ledna a února bude dokončena rekonstrukce Dobrovského, která je technologicky řešena velmi obdobně jako již zmíněná ulice Vošahlíkova. V době uzávěrky Odrazu již chybělo dokončit pouze pokládku dlažby na části komunikace. Drenážní systém pro odvod dešťově kanalizace, kufr i chodník byl již hotový.

Dobrovského

V zámkové dlažbě už je i ulice Čakov. Tato úzká slepá ulička ve spodních Roztokách, kterou mnoho místních možná ani nezná, připomínala dlouho spíš polní cestu než komunikaci 21. století.

Čakov

Nový asfaltový pevný povrch má od prosince i horní úsek ulice Spěšného, která navazuje na v létě opravenou ulici Haškovu, kterou jsem zmiňoval ve svém předešlém článku.  Aby byl výčet roku 2013 konečný, zbývá zmínit Smetanovu ulici. Ta ve své druhé části byla dokončena již na jaře. Podobně dlouhý by byl výčet opravených chodníků. Za všechny zmiňme v současné době rovněž dokončovaný chodník na obou stranách Školního náměstí.

Haškova

Přestože byl rok 2013 z hlediska množství zrekonstruovaných silnic rekordní, je to jen předzvěst toho, co je plánováno na rok 2014, kdy je na obnovu silnic počítáno s rozpočtem 19,6 mil. Kč a dalších 14,6 mil. Kč je v současné době v adresné rezervě rozpočtu. V případě, že se neobjeví nějaké neočekávatelné problémy s projekty, mohlo by se v Roztokách prostavět za více než 34 mil. Kč a naše město by se tak z větší části zbavilo dluhu minulých měst, kdy infrastrukturní stavby nebyly jaksi v kurzu. Samozřejmě se v souvislosti s výstavbou občas i objevují problémy, zvýšený nepořádek, na který mě mnoho z Vás upozorňuje, ale snažíme se vše operativně napravovat. Bohužel úplně bez vlivu na okolí se prostě stavět nedá, takže prosím obyvatele zvláště dotčených lokalit o trpělivost a spolupráci. Pro následující období se to bude týkat ulic Máchova – Nad Vinicemi, Plzeňská – Zeyerova, Wolkerova - Na Valech - Pod Řivnáčem, Třebízského, Šaldova a potenciálně i Jana Palacha, Puchmajerova, Sedláčkova a Vidimova. Vše bude závislé ještě na financování školy a zejména administrativě kolem projektové dokumentace a výběrových řízení, která jsou čím dál náročnější a hlavně zdlouhavější.

Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Kam dál

Roztocké chodníky | Stanislav Čáslavka
Malá roztocká polemika | Stanislav Čáslavka
MHD | Vít Calta
Doprava | Michal Přikryl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.