Zítra se bude...

Tento fejetonek je psán v den uzávěrky, ve středu 26. 9. večer, uprostřed totální ,,prohibice“, kdy se naše čacká vláda pokouší napravit věci, které sama způsobila.

Konec srpna a celé září zaneslo na „veřejné hřiště“ všeliké taškařice, bylo jich tentokrát požehnaně a vesměs duněly i v Čechách nebývalou pitomostí. Nejprve se ministryně kultury dopustila v přímém přenosu ČT výroku o zahájení procesu vedoucího k nastolení procesů, načež odvolala ředitele Národního divadla, aniž by dodnes věděla proč. Patrně za odměnu ovšem ve funkci zůstává, neboť nevědomost hříchu nečiní ani u bezvěrců... Následující cvičná vzpoura šesti poslanců ODS vůči svému předsedovi pozastavila schválení daňových zákonů, což přimělo vládní fešandu Karolinu P. k blokaci zákona o církevních restitucích. Metanolová aféra zacloumala celou zemí a vláda, která si plošnou prohibicí zadělala na mezinárodní malér, se tváří, že za to tak docela nemůže, čemuž se smějí i malé děti, neboť jedině vláda má právo kontroly a výběru horentních daní.

V pátek je sv. Václava, patrona této země, a tak mě v souvislosti s tzv. zítřejším „zúžením“ vládní prohibice vytanula na mysli slova kdysi slavné budovatelské písně kdys komunistického fanatika (dnes seriózního dramatika) Pavla Kohouta: ,,Zítra se bude tančit (chlastat) všude“.

Ladislav Kantor

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.