Zprávy z Roztoče

Festival svobody

Festival Svobody konaný u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války je příspěvkem k vzájemnému porozumění a toleranci. V rámci jeho konání 17.-19. května se uskuteční několik velmi výjimečných představení, promítání a výstav, spjatých jak s druhou světovou válkou, tak s Roztokami. Podrobný program naleznete na plakátu otištěném v kulturní rubrice.

Lokální vokální události

Dne 25. května 2015 se v 19 hodin bude konat v kostele Sv. Klimenta na Levém Hradci koncert české a italské duchovní hudby přelomu 16. a 17. století, který ponese název inspirovaný skladbou z Benešovského kancionálu Navštěv nás, Duše Svatý. Program jsme vybírali s ohledem na svatodušní svátky, které připadají právě na den konání koncertu. Zazní i česká kancionálová tvorba šestnáctého století, která je typická pro české země renesance a baroka.

Ve dnech 30. a 31. května se Local Vocal zúčastní Evropského festivalu duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald, a to dvěma koncerty v Lohbergu a v Haibuehlu. Festival usiluje o obnovení kulturních a hudebních tradic Šumavy a Bavorského lesa.

Ochutnávky plodů práce kroužků a kurzů

Blíží se příchod léta, který tradičně oslavíme Zahradní slavností - 18. června na Levém Hradci. Protože je nás ale mnoho a vidět a slyšet vše by nebylo možné, čeká nás ještě před Zahradní slavností náruč koncertů, výstav a přehlídek kroužků a kurzů:

Večer animovaných filmů v Bio Oko (8. června) bude pokrývat veškerou letošní práci animátorů z filmového studia Anima Roztoč. Z filmů se v jednotlivých kategoriích budou volit vítězné snímky, které bude možné spatřit na Zahradní slavnosti.

   Závěrečné vystoupení TS Po špičkách (13. června) se uskuteční v prostorách Studia Alta v Holešovicích. Vystoupí zde všechny skupiny tanečnic; na Zahradní slavnosti uvidíte jen některé z choreografií.

   „Světlo“, výstava výtvarných kroužků, keramiky a animátorů (14. června) se rozsvítí v prostorách Středočeského muzea na Roztockém zámku.

Valná hromada sdružení Roztoč

Mapování proběhlého roku a výhledy do let budoucích si s námi přijďte probrat na valnou hromadu sdružení Roztoč, která se uskuteční 26. 5. v ateliéru v Havlíčkově ulici od 20.00.

Zuzana Šrůmová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.