Zprávy z Roztoče

Ohlédnutí za prosincem

Ke konci roku to Roztoč roztočil s mnoha akcemi. Předně došlo ke slavnostní kolaudaci nového ateliéru Anima Roztoč. Za

účasti radních Tomáše Novotného a Marie Šlancarové proběhlo slavnostní odhalení loga Animačního studia. Součástí bylo pohoštění a promítání filmů z tvorby studia. Ateliér je vytvořen animátorům "na míru" tak, aby jim poskytoval opravdu profesionální zázemí.

Advent jsme zahájili koncertem Ave Maris Stella sboru Local Vocal v kostele sv. Klimenta na Levém Hradci. Kostel se rozezněl zpěvem a přiměl nás, posluchače, na chvíli v začínajícím vánočním shonu zastavit. S týdenním rozestupem následovala další akce - Putovní vánoční knihkupectví, kterému je věnován následující článek. Předposlední akcí roztočího roku byly Venkovní vánoční trhy dětských prací. Dvoreček ateliéru Roztoč se na jeden den proměnil v malé tržiště, kde děti prodávaly své vlastnoruční výtvory. Trhy zahájilo vystoupení tanečního a folklorního kroužku Kolečko a dále je doprovázela hudba a zpěv zástupců skupiny Muzička. Vybraní šťastlivci zastihli hrníčkového věštce budoucnosti a v jasnozřivých buchtičkách našli povolání svého budoucího protějšku. V předvečer Štědrého dne jsme se opět sešli se sborem Local Vocal i s animovaným filmem ze studia Anima Roztoč u Živých jesliček. Zazpívali jsme si koledy, následovali jsme světlo betlémské hvězdy, které nás dovedlo až do Betléma k Ježíškovi. Tři králové a pastýři se mu poklonili a přinesli dary, Ježíšek na ně zprvu nevěřícně vykulil oči, ale nakonec se na ně spiklenecky usmál z náruče Josefa a Marie. Chceme poděkovat všem dobrovolníkům, kteří na roztočích akcích ve svém volném čase a bez nároku na odměnu soustavně pomáhají tyto a podobné akce realizovat a přinášet tak radost dětem i dospělým. Například dobrovolníkům, kteří nám pomohli na Živé jesličky ušít nové a opravit staré andělské kostýmy. Připojujeme i poděkování městu, které nás podpořilo v realizaci již zmíněných Živých jesliček.

Putovní Vánoční knihkupectví

Jeho pouť začínala již tradičně v ateliéru Roztoč v Jungmannově ulici. Dva dny, v pátek a v sobotu, jste si sem mohli přijít koupit knihy, které obdržely cenu Magnesia Litera, a tím zároveň přispět na chod a vybavení sdružení Roztoč. V sobotu v rámci knihkupectví zahrálo divadlo Bořivoj svou Vánoční lidovou hru a využilo k tomu prostory Městské knihovny. Dva dny se knihkupectví zbavovalo těžkého nákladu knih, aby v závěrečný den, v neděli, mohlo s lehkostí doputovat i do Únětic do restaurace U Lasíků. I za tuto akci musíme poděkovat všem dobrovolníkům, kteří na jejích přípravách nechali hodiny a hodiny svého času. Jsme rádi i za navázání spolupráce s Městskou knihovnou. Děkujeme za projevenou vstřícnost a ochotu.


Volná místa v kroužcích

Pomalu se nám otevírá nové pololetí a možnost zaplnit pár volných míst v kroužcích. Například do nového roku můžete vyslat své dítko či sami sebe do houslí. Na ty, kteří jsou duchem spíše výtvarníci, čeká výtvarka Semišová myš nebo kroužek Animace ve zbrusu novém Animačním studiu. Volná místa jsou také v dramatickém kroužku na Suchdole. Jako každý rok chystáme také animační víkend pro děti a rodiče či jiné různě smíšené skupinky. Konat se bude ve druhé čtvrtině roku 2016. Více informací o kroužcích a přihlášení najdete na www.roztoc.cz

Kateřina Korychová
Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.