Zprávy ze sdružení Roztoč

Krajská přehlídka scénického tance

V polovině dubna sdružení Roztoč organizovalo již popáté Krajskou přehlídku dětského scénického tance pro Středočeský kraj, významnou krajskou kulturní událost. Vzhledem k absenci vhodných prostor v Roztokách se letos přehlídka konala v kině Ořechovka na Praze 6. Celkem jedenáct souborů představilo 20 zajímavých choreografií. Děti z tanečních kroužků sdružení Roztoč důstojně reprezentovaly své umění, byť letos do celostátního kola nepostoupily. Děkujeme Zuzaně Smugalové za úspěšnou organizaci celé přehlídky a vedení všech tanečních kroužků, které se těší velké oblibě dětí i rodičů, a za svou práci sklízí výborné výsledky na různých soutěžích.

Seminář v Národní technické knihovně

Sdružení Roztoč se úspěšně prezentovalo na semináři "Citizens in Public Space" pro americké studenty v Evropě v Národní technické knihovně přednáškou Dity Votavové o roztockém a únětickém masopustu jako dobrém příkladu místní tradiční lidové slavnosti ve veřejném prostoru.

Stavíme roztočí dům tancem, hudbou, divadlem

V minulém Odraze jsme Vás zvali na řadu akcí, které mají podpořit stavbu nového domu. Díky hojné návštěvnosti se podařilo získat finance, které znatelně urychlily dokončovací práce.

V rámci cyklu proběhly - velikonoční dílna pod vedením Dory Tiché a Adama Krátkého, přednáška pana Handrije Hártela o Národních parcích České a Saské Švýcarsko, Malý jarní koncert hubeních kroužků Roztoče v Husově sboru, přednáška v Medové zahradě včelaře Jiřího Němce "V souladu se včelami" a tvořivá dílna na šití tašek pod vedením Lenky Svobodové. Všem lektorům i návštěvníkům děkujeme za podporu.

Připravované akce

Módní přehlídku s tanečním vystoupením kroužku Po špičkách. Srdečně zveme na vystoupení, jehož součástí bude prodej originálního oblečení a módních doplňků pro děti vytvořených spřátelenými výtvarníky. Koná se 16. května od 17:30 hodin u nového domku Roztoče za městskou knihovnou. Akce podpoří dokončení nového domu.

Valná hromada

Z technických důvodů jsme přesunuli valnou hromadu sdružení Roztoč na termín 29. května 2013 od 20 hodin v novém domě za knihovnou. Všichni jste srdečně zváni!

Expat Games

V sobotu 25. května proběhne v Praze 6 na Suchdole akce Expat Games neboli sportovně-společenské setkání cizinců, jejich rodin a přátel, na kterém realizuje sdružení Roztoč kulturní doprovodný program. Vystoupení bubenické kapely Blabuburo, žonglérské představení skupiny MixTrix a divadlo Tichý Jelen.

Žonglérská dílna

V neděli 26. května 2013 proběhne celodenní Žonglérská dílna pro malé i velké od 10 do 18 hodin v Sokolovně v Úněticích pod vedením žonglérské skupiny MixTrix.

Více informací na www.roztoc.cz

Jitka Čechová
sdružení Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.