Zprávy ze sdružení Roztoč

Chlebová Lhota na zámecké půdě

Na počátku všeho byl prachleba. tedy vlastně kniha Dagmar Urbánkové Chlebová Lhota. Divadelní představení dramatického souboru Naopak ze Svitav inspirované stejnojmennou knihou a autorské čtení Dagmar Urbánkové 3. května „pokřtily“ krásný, nově zrekonstruovaný prostor půdy Středočeského muzea v Roztokách. Mezi oběma představeními byla možnost si ve výtvarné dílně vykrájet, vydloubat, uhníst domeček z voňavého chleba. Někdo si výtvor odnesl domů na památku, jiní ho snědli s máslem na místě. Milé setkání malých i velkým, místních i přespolních. Děkujeme muzeu za propůjčení prostor a těšíme se na další představení na zámecké půdě.

Roztočí soubory na Noci muzeí

V sobotu 8. června vystoupí v rámci Noci muzeí ve Středočeském muzeu v Roztokách od 19:00 sbor Local Vocal a ve 21 hodin a 22.30 zahraje Divadlo Tichý Jelen představení Richarda 3.

Stavba nového domu finišuje

Do konce června bychom se rádi přestěhovali do nového domu v Jungmannově ulici. Položeny jsou podlahy, obklady, instalována sanita a kuchyňská linka. Děkujeme řadě dobrovolníků za pomoc, dále firmě Kuchyně Humpl za instalaci kuchyňské linky a Pavlovi Tichému za sponzorské zakoupení podlahy.

Ocenění v mezinárodní výtvarné soutěži

Barbora Šromová (6 let), žákyně Dory Tiché z Výtvarné dílny Semiška, získala čestné uznání na 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2013.

Mezinárodní odborná porota posuzovala více než 24 500 prací od dětí z 68 zemí světa a udělila přes 1400 ocenění. Báře blahopřejeme a lektorce Dorce Tiché děkujeme za výborné vedení dětí a úspěšnou reprezentaci sdružení.

Tvůrčí prázdniny na statku

Po úspěšné loňské premiéře pořádáme další ročník Tvůrčích prázdnin na statku - letní týdenní pobyt s uměleckým zaměřením pro děti. Dětem nabízíme setkání s hudbou, divadlem, tancem a výtvarnými technikami v malebné krajině Vysočiny na statku Nová Buková. Tvůrčí prázdniny na statku vedou lektoři sdružení Roztoč, kteří mají zkušenosti, jak s uměleckým vedením, tak s letními tábory pro děti. Pro případné zájemce nabízíme dvě poslední místa v termínu 25.-31. srpna 2013. Více informací na www.roztoc.cz

Jitka Čechová
sdružení Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.