Zprávy ze sdružení Roztoč

Animovaný videoklip NUNKI

Kroužek animace vytvořil videoklip NUNKI pro kapelu DVA a jejich nové album NIPOMO. Autory jsou Žofie Soukupová, Anička Kubcová, Stanislav Kulhánek, Samuel Cala, Josefína Urbánková, Jáchym Svoboda a Anička Krtičková. „Naše kamarádka Anna Krtičková učí animaci na dětských workshopech sdružení Roztoč v Roztokách a chtěli jsme od dětí klip. Vybraly si samy skladbu Nunki a záměrně jsme jim nedávali náš text, který je napsán podle snu jedné blízké osoby. Chtěli jsme, aby si vymyslely svůj vlastní příběh. Podle našeho textu a výsledného klipu můžete sami porovnat, co v tom děti našly a jak je to blízko originálu. Na klipu pracovalo 6 dětí ve věku 6 až 13 let,“ odhaluje pozadí klipu Bára Kratochvílová.

Videoklip můžete zhlédnout na YouTube nebo na webu Roztoče.

Roztoči míří na Dětskou scénu_

Na celostátní přehlídce Dětská scéna Svitavy 2014 se nezávisle na sobě sejdou dva umělecké soubory ze sdružení Roztoč. Taneční soubor Na patě při tanečním kroužku Po špičkách, vedený Zuzanou Smugalovou, byl navržen do širšího výběru s choreografií Konektivita. Dětský divadelní soubor Cára carara při dramatickém kroužku, vedený Dorou Tichou a Adamem Krátkým, byl nominován na postup se svým představením Čokoláda. Dětská scéna Svitavy je celostátní přehlídka dětského tance, divadla a recitačního umění.

Výstava výtvarných a animačních kroužků

Vernisáž výstavy s podtitulem Rodina zemědělství proběhne 15. 6. v zrekonstruovaných půdních prostorách roztockého zámku. Její součástí budou výtvarné práce dětí z kroužku Semišová myš, Semiška, Přípravka na výtvarné školy (vše Dora Tichá) a Barevný ateliér (Alena Trávníčko-vá), doplněné výstavou kulis pro tvorbu animovaných filmů s projekcí hotových děl (lektorky Anna Krtičková, Barbora Quaiserová a Zdena Převrátilová). Vernisáž proběhne v 17 hodin, výstava bude otevřena i ve středu 18. 6.

Zahradní slavnost  19. 6.

Přijďte s námi přivítat léto na louku u kostela svatého Klimenta na Levém Hradci. Na zahradní slavnosti vystoupí kroužky sdružení, promítat se budou animované filmy studia Anima Roztoč, tvořeného dětmi v animačních kroužcích, zahraje skupina Bezobratři. Zván a vítán je každý, komu je blízké živé umění tvořené dětmi.

Zuzana Šrůmová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.