Zprávy ze sdružení Roztoč

Volná místa v kroužcích a kurzech pro děti i dospělé

Většina uměleckých i jazykových kroužků a kurzů organizovaných sdružením Roztoč se již úspěšně rozběhla a my děkujeme dětem i jejich rodičům, kteří k nám našli cestu v hojném počtu. Nově nabízíme v Roztokách obor Klavír pod vedením Marie Ratiborské. Nově jsme letos začali působit na ZŠ Mikoláše Alše na Suchdole, kde jsme zatím otevřeli výtvarný ateliér Arto-mat, Dramaťák, Hrátky s flétnou a Tanec.

Poslední volná místa nabízíme v těchto oborech a ateliérech:

Výtvarný obor

Barevný ateliér I (5-8 let) středa 14.45-16.15, ateliér Puchmajerova, Roztoky 

Výtvarná dílna Semiška (6-8 let) čtvrtek 15.00-16.00, ateliér Puchmajerova, Roztoky 

Semišová myš (8-10 let) čtvrtek 18.00-20.00, ateliér Puchmajerova, Roztoky 

Ateliér Klíčení 2 (6-10 let) - úterý 16.30-18.00, Únětice

Hudební obor

Housle (od 6 let) - individuální termíny, ateliér Jungmannova, Roztoky 

Zpívání pro nejmenší s rodiči (od 2 let) -čtvrtek 10.30-11.15, ateliér Jungmannova, Roztoky

Dramatický obor

Dramaťák Skořápky (7-10 let) středa 13.30-15.00, ateliér Jungmannova, Roztoky

Dospělí

Foto kurz čtvrtek 20.00-22.00, jednou za 14 dní, ateliér Havlíčkova, Roztoky

Kompletní nabídku pro všechny věkové skupiny najdete na www.roztoc.cz. Zápis probíhá do naplnění volných míst. V případě zájmu o vybrané kurzy nás kontaktujte na roztoc@roztoc.cz nebo na tel. 775 889 940.

Ohlédnutí za prázdninami aneb Hudební týden na zámku

Pohádkový týden na zámku, foto: M. Bauerová

Sdružení Roztoč přichystalo letos poprvé v létě hudební příměstský tábor. Díky velké vstřícnosti Středočeského muzea mohly nejen roztocké děti strávit pracovní týden nabitý muzikou v krásných prostorách roztockého zámku a přilehlého parku. Každé ráno se na 30 dětí sešlo spolu s lektory ke společné hudební rozcvičce na nádvoří a k četbě pohádky, která nás celým týdnem provázela. Dopoledne děti pracovaly ve vybraných ateliérech - v pěveckém s nimi pracovala Pavla Fendrichová a Barbora Hlavičková, ve flétnovém Veronika Vendlová a Adam Janoušek a v kytarovém Kateřina Judová a Patricio Zeoli, který do Roztok přijel z Berlína. Odpoledne se skupiny promísily v různé komorní soubory. Příjemným doplňkem byly nejen hudební oddechové hry a výtvarné činnosti spojené s příběhem pohádky - chystali jsme „večeři“ z barevného těsta, vyráběli dešťové hole či malovali svítání v lese. Poslední den proběhl na zámeckém nádvoří malý závěrečný koncert - dopolední generálku navštívili klienti z Domova Alzheimer a odpoledne jsme uvítali všechny rodiče a sourozence malých muzikantů. Koncert na nádvoří měl báječnou atmosféru a děti si ten velký potlesk opravdu zasloužily. Nebylo toho málo, co se za těch pět dní na zámku naučily.

Děkujeme mnohokrát Středočeskému muzeu a jeho pracovníkům za nesmírnou ochotu a laskavost při zajištění prostor pro celodenní hudební setkávání i stravování dětí.

Pět dní s cirkusem

Pravé cirkusové šapito přivítalo v červenci na levohradecké louce všechny děti, které se společně věnovaly žonglérskému umění a základům cirkusové akrobacie. Pod vedením lektorů ze skupiny MixTrix a přizvaných externích umělců se učily kouskům s diabo-ly, jednokolkou, míčky a dalším cirkusovým dovednostem.

Na páteční podvečer připravily pravé cirkusové vystoupení - Cirkus COCO nás zavedl na cestu kolem světa plnou žonglérských a akrobatických zastávek, které potěšily a pobavily všechny diváky.

Pět dní s cirkusem, foto: Jos. Mirovský

Dita Votavová
Sdružení Roztoč www.roztoc.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.