Zprávy ze sdružení Roztoč

Předvánoční knihkupectví putující z Roztok do Únětic

Nejlepší přítel člověka je kniha. Kniha Vás nepokouše! Přijďte si pro novinky renomovaných nakladatelství, knihy, které obdržely cenu Magnesia Litera, knížky pro děti i rodinné kalendáře s nápadem. Pořídíte vánoční dárky a zároveň přispějete na vybavení domečku pro občanské sdružení Roztoč.

■ pátek 4. 12. 2015 od 15.00 do 18.00 v ateliéru Roztoč, Roztoky u Prahy, Jungmannova ulice (za knihovnou)

■ sobota 5. 12. 2015 od 10.00 do 16.00 v ateliéru Roztoč, Roztoky u Prahy, Jungmannova ulice (za knihovnou)

■ neděle 6. 12. 2015 od 10.00 do 13.00 v restauraci U Lasíků, Tiché údolí, Únětice 

Martina Krátká

Venkovské vánoční trhy dětských prací

12. prosince 2015, 14.00-15.30, dvůr za knihovnou v Jungmannově ulici

Vánoční trhy, na kterých děti v rolích trhovců prodávají své originální rukodělné výrobky.

Těšit se můžete na pravé venkovní tržiště s ohněm, teplými nápoji, občerstvením, hudbou a lidovými zvyky.

Trhovcem mohou být všechny děti, které přinesou své vlastní rukodělné výrobky k prodeji. Tvořivosti, fantazii a zvolenému materiálu se žádné meze nekladou. Rezervace místa není nutná. S vyrobeným zbožím děti přijdou od 13.45 k andělům u vstupu, kteří jim udělí certifikát k prodeji a vyberou místo ve stáncích pod stříškou. V ateliéru bude ohřívací zázemí, ale trhy budou probíhat venku, teplé oblečení na sebe.

Vánoční trhy letos doprovodí taneční a hudební vystoupení dětí z kroužků sdružení Roztoč.

Přijďte se podívat, zazpívat si i nakoupit, potěšíte tím sebe a oceníte nemalou snahu malých trhovců. 

Dita Votavová

Představení lektorů ze sdružení Roztoč

Adam Krátký a Dorota Tichá

Lektoři kroužků a kurzů organizovaných sdružením Roztoč jsou vybraní profesionálové ve svých oborech, kteří mají zkušenosti s prací s dětmi i s dospělými různého věku. Postupně bych zde chtěla představit náš lektorský tým.

První představovanou dvojicí je Adam Krátký a Dorota Tichá. Společně vedou divadelní soubor Cára Carara, který byl s autorským představením Čokoláda nominován na přehlídku dětského divadla Dětská scéna Svitavy 2014. Oba lektoři jsou studenti DAMU. Adam studuje Performerství - Divadlo v netradičních prostorech a Dorota autorské herectví. Dvojice má výhodu zkušeností z více oborů: Dorota má za sebou též studium výtvarných oborů a působí jako lektorka výtvarných kroužků. Dětem z výtvarné dílny Semišová myš pod jejím vedením byla udělena čestná uznání na mezinárodní dětské výstavě Lidice.

Váš nový společný projekt se jmenuje VYPER, proč? Co to znamená?

VYPER je zkratka pro výtvarně-performativní dílny a výlety. Jedná se o spojení několika našich zájmů. Navazujeme na zkušenosti z různých workshopů a studií (např. práce s tanečníkem Frankem van de Venem, výtvarné sympozium Na hranici s výtvarníkem Milošem Šejnem, Umění místa s Tomášem Žižkou, divadelní antropologie s Janou Pilátovou atd.) a na aktivity sdružení Roztoč.

Co je cílem této skupiny, čím se bude primárně zabývat? Co bude následovat po prvním projektu - Svátku světel?

Cílem skupiny je prozkoumávat možnosti vlastního těla, hlasu, výtvarného vyjádření v kontextu krajiny, ve které se pohybujeme. Krom zmíněného Svátku světel máme v plánu zážitkové výlety na různá krajinně zajímavá místa - nejbližší listopadový výlet bude v Osinalicích. Pak budou následovat další víkendové dílny a výlety, na kterých sesbíráme „materiál“ různého druhu. Na tomto základě by měly vyrůst větší projekty - například společná výstava, představení v krajině pro náhodné kolemjdoucí, realizace „chodidlária“ (smyslového hřiště pro děti i dospělé) před Roztočím ateliérem v Jungmannově ulici za městskou knihovnou.

Na co se nejvíc těšíte?

Těším se na to, že zažijeme krajinu jinak, že se budeme vzájemně překvapovat a objevovat nové možnosti nejen uměleckého vyjádření. Doufáme, že by mohla v příštích letech vzniknout umělecká skupina, jejíž členové se budou vzájemně inspirovat. 

Kateřina Korychová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.