Zprávy ze Sdružení Roztoč

Chodidlárium - vznik a pozvánka na slavnostní otevření 22. dubna

Na zahradě ateliéru Sdružení Roztoč vzniká CHODIDLÁRIUM - stezka pro bosé nohy a proutěný domek. Za pomoci mnoha dobrovolníků jsme o víkendu 19. a 20. března postavili materiálový labyrint a část chýše z vrbového proutí, která by měla obrazit a růst dále sama. Chodidlárium slouží jako herní prostor pro děti, ale i zážitkový prostor pro dospělé, dává možnost projít se naboso po různých přírodních materiálech z Tichého údolí, probudit a namasírovat si chodidla. Máme za sebou sběr přírodních materiálů (mechů, kamenů, šišek, klacků, kůry...), spoustu kopání, rytí, modelování keramických dlaždic, pletení z proutí... Nejkrásnější bylo ale sousedské setkání s lidmi, kteří se chtějí podílet na společném projektu. Děkuji všem dobrovolníků a lektorům: Fortuně Hernández (architektonický plán chodidlária), Davidovi Ramdanovi (keramické dlaždice), Dorotě Tiché (výtvarné pojetí) a Ditě Votavové za organizaci. Dále připojuji poděkování sponzorům, za stavební materiál firmě RENOVA, s. r. o., a za vrbové proutí firmě NAPLOT.CZ.

Zveme vás na vernisáž - slavnostní otevření Chodidlária v pátek 22. dubna od 18 hodin v ateliéru v Jungmannově ulici. www.roztoc.cz

Adam Krátký

spoluautor projektu

www.fondnno.cz,www.eeagrants.cz, Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnská a Norska v rámci EHP fondů


Komiksová dílna - Pop-up kniha sobota 23. dubna od 10 do 16 hodin

Lektorka: Markéta Stará

Pop-up kniha je založená na různých pohyblivých mechanismech, vyklápěcích stránkách. Mezi pop-up knihy patří všechny specifické typy knihy, které jsou založené na interakci se čtenářem, nejen na pouhém listování stránek. V současné době můžeme takové typy mechanismů nalézt v různých typech přáníček. V minulosti to byla třeba dětská knížka, pohádka Obušku z pytle ven!

Minulá komiksová dílna s tématem fotoromán

Na začátku se účastníci seznámí s historií pop-up knihy a různými typy mechanismů. Poté vymyslíme náš jednoduchý příběh nebo návod. K tomu si můžete dopředu doma najít krátký příběh nebo básničku, kterými budete pop-up knihou ilustrovat. Pak se pustíme do výroby makety a nakonec do výroby naší pop-up knihy.

Pro děti od 7 do 12 let. Více informací na www.roztoc.cz

Folklorní tančírna - Straňanské neděle 24. 4. 2016 od 15 do 18 hodin

Tanec, zpěv, koláče, víno a cimbál

Přijďte s námi zahájit cyklus Tančící dvorky. Každý měsíc se bude konat na jiném roztockém dvorku a učit se na ní tanec. První tančírna se uskuteční na dvorku u Ateliéru Sdružení Roztoč, Havlíčkova 713 v Roztokách. Každý si bude moci zatančit podle svého a naučit se nový tanec. Na této tančírně nás lektoři Radka Keňová a Ondřej Sameš naučí tanec, který se jmenuje Straňanské a pochází z obce Strání, která se nachází na jižní Moravě. Celá oblast je známá díky svým kulturním tradicím a zvykům. K neodmyslitelným událostem se řadí fašankové slavnosti a straňanské hody. Tančit se bude v párech a pohodlném obutí za doprovodu MUŽIČKY - cimbálové muziky.

Pořádá Sdružení Roztoč, podpořili Přemyslovské Střední Čechy z grantu Malý přemyslovský měšec. www.roztoc.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Městská knihovna informuje | Michal Špaček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.