Zprávy ze Sdružení Roztoč

Přichází jaro

S přicházejícím jarem začíná být v Roztoči čím dál více akcí. Máme za sebou dílnu Intuitivního háčkování pod vedením Zdenky Převrátilové, která všem účastníkům dokázala, že na háčkování nepotřebujeme studovat dlouhé a složité návody.

Další den se konala Keramická dílna, na které si děti, ale i rodiče mohli společně zakusit potěšení ze svého vlastnoručního výtvoru. Souběžně s ní se odehrávala Kuličkiáda - každoroční napínavý kuličkový turnaj v Tichém údolí, který organizuje TK Draci.

Následující víkend se Historický sál Středočeského muzea rozezněl díky Jarnímu koncertu dětí a lektorů z hudebních kroužků Sdružení Roztoč - Sboreček, Flétna, Klavír, Trumpeta, Housle, Kapela.

Další týden bylo slavnostní otevření Chodidlária na dvorku roztočího ateliéru v Jungmannově ulici. Na stezce Chodidlária nohy namasírovaly kameny, kamínky, šišky, dlaždice...

Na závěr tohoto jarního rozjezdu jsme se sešli opět na roztočím dvorku, ale pro změnu v ateliéru Havlíčkova. Za hudebního doprovodu kapely MUŽIČKA jsme zahájili cyklus Tančící dvorky. Děkujeme Roztocké vinárně za příspěvek na tuto akci.

Úspěchy roztočích dětí

Děti z roztočího kroužku Hra s flétnou se zúčastnily teplické soutěžní přehlídky Flautohry a vedly si velmi dobře. Ocenění získaly soubory Rozpištěné veverky (Antonín Rozkydal, Kateřina Matoušová, Marek Šantora, Klára Pekárková, Eliška Šontorová) a Roztočtí pištci (Radka Kristová, Klára Chobotová, Bára Součková, Marco Souza, Antonín Skružný a Kateřina Čermáková). Dětem i lektorovi Adamovi Janouškovi gratulujeme!

Další úspěch přišel z řad animátorů. Tvůrci z animačního studia opět získali ocenění na zemském postupovém kole celostátní přehlídky - a postupují dále. Kuba Ratiborský s Matějem Roubalem se umístili na 2. místě v kategorii animovaných filmů s filmem "Poslední výběr" a Natan Milota s Tobíkem Pařízkem získali čestné uznání s možností postupu do finále v Blansku za film "Strašidelný vlak". (Kuba s Matějem taky postupují do finále). Film "Košíček" od Báry Langové získal rovněž čestné uznání - a také postupuje.

Divadelní přehlídka

V neděli 24. dubna jsme se dvěma skupinami dětí z dramaťáku vyrazili na krajskou přehlídku dětského divadla do Nového Strašecí. Skupina Cára carara nazkoušela představení "Vačice, která se nesmála" o střetu civilizace a přírody na motivy knihy Franka Tashlina a z přehlídky si odváží cenu diváků - modrého delfína. O něco mladší divadelní skupina přijela do Nového Strašecí se "Životem lidožroutů" , představením o tvorech, kteří tajně žijí v našich domácnostech a živí se lichými ponožkami. Život lichožroutů získal od odborné poroty doporučení na celostátní přehlídku dětského divadla ve Svitavách.

Moc děkujeme všem dětem i rodičům. Obě představení bude možné vidět i v Roztokách na Divadelním večeru na půdě Středočeského muzea 25. května - od 18 hodin. Vernisáž výstavy "V letu" na půdě Středočeského muzea 29. května - 17 hodin Půda Středočeského muzea Přijďte se podívat na výstavu celoroční činnosti výtvarných kroužků Sdružení Roztoč.

Festival animovaných filmů

8. června - od 16 do 19 hodin Kino Bio Oko

Během večera promítneme všechna díla, která se nám během tohoto školního roku podařilo natočit, budeme hlasovat o nejlepší filmy v různých kategoriích a na závěr dětem předáme vysvědčení. Výsledky hlasování oznámíme na Zahradní slavnosti, kde vítězné filmy promítneme a autorům předáme ceny. 

Za Sdružení Roztoč

Kateřina Korychová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Městská knihovna informuje | Michal Špaček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.