Zprávy ze Sdružení Roztoč

26. listopadu od 10 hodin

V originální verzi se tiskne na kámen (vápenec), proto se také nazývá kamenotisk. Patří mezi typ tisku z plochy a je označován také jako chemický tisk - chemografie, protože dochází během přípravy k chemickým reakcím. My si vyzkoušíme takovou jednoduchou verzi algrafie, kdy se kreslí na hliníkové nebo zinkové destičky. Svými malovanými litografickými plakáty se proslavil malíř Henri de Toulouse-Lautrec, který tvořil pro známý kabaret Moulin Rouge.

Počet míst je omezen - rezervujte si je, prosím, na roztoc@roztoc.cz do 23. 11. 2016.

Vánoční knihkupectví pro Roztoč

2.-4. prosince

Vánoční čas je časem darů a obdarovávání. Darovat se dá ledacos, příběhem sepsaným v knížce počínaje. Můžeme ale darovat i divadelní představení, koncert nebo dobrovolnou práci. Ano, a v neposlední řadě se dají darovat i peníze.

Již několik let tento proces "obdarovávání" uvádíme do praxe Vánočním knihkupectvím. Více než dvacet organizátorů a dobrovolníků daruje svou práci a svůj čas bez nároku na odměnu, děti darují koncert, nakupující darují Roztoči určitou peněžní částku koupí knihy, a tu mohou darovat svým blízkým. Roztoč pak získané prostředky využívá na zvelebení ateliérů, nákup materiálu, vybavení učeben, které slouží dětem. Tímto se vánoční řetězec darů uzavírá.

Z každé koupené knihy jde cca 50 Kč do sbírky. Výtěžek z knižních trhů letos půjde do sbírky "Pod jednou střechou". Přispějte i Vy! 

Informace o přesných časech knihkupectví a vypsané sbírce najdete na www. roztoc.cz

Animační dílna - Předanimační techniky

3. prosince

Vyzkoušíme si čtyři způsoby skoro-animace, které stojí na optickém triku, a nepotřebují tedy natáčecí techniku (ovšem všechny lze "digitalizovat", zachytit do filmu - a to také uděláme).

Přijďte se seznámit s technikami, jako jsou "flipbook, thaumatrop, zootrop a phenakistoscope".

Počet míst je omezen - rezervujte si je, prosím, na roztoc@roztoc.cz

Venkovní vánoční trhy dětských prací

10. prosince

Vánoční trhy otevřené všem dětem, které si chtějí vyzkoušet roli prodejců svých výrobků.

Letos opět pořádáme venku na dvoře u ateliéru v Jungmannově ulici! Těšit se můžete na pravé venkovní tržiště s teplými nápoji, občerstvením, hudbou a lidovými zvyky. Přijďte se podívat, zazpívat si i nakoupit, potěšíte tím sebe a oceníte nemalou snahu malých trhovců.


Kateřina Korychová
Sdružení Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.