Ztracená radniční investiční varta

Od roku 2010 do jara 2016 měla ODS na roztocké radnici v gesci investice. Vždy jsme si naříkali, že ať uděláme cokoliv dobrého, tak naše výsledky prodá veřejně pan starosta. Letošní rok jde ale za novým vedením naší radnice - v tom dobrém i v tom zlém. My jsme v opozici. Pojďme tedy aktivity zhodnotit.

Abychom nikomu nekřivdili, tak si výsledky ukážeme přesně na číslech čerpání rozpočtu ke konci října 2016, tedy za deset měsíců letošního roku.

Investice
Investice | ilustrační foto | autor

Plánované investice na rok 2016 (pol. 6121):

40,5 mil. Kč

Adresná rezerva na investice 2016:

  5,4 mil. Kč

Proinvestováno (1-10/2016):

13,5 mil. Kč

Proinvestováno z rozpočtu v %:

29,4%

Velká část z oněch 13,5 mil. Kč jsou navíc vyfakturované dodělávky z roku 2015, konkrétně jde o ulici Vidimovu, Sedláčkovu a křižovatku Žirovnického. Něco málo se možná ještě prostaví, ale město ani rozpočet to už nespasí. Pan místostarosta Novotný mně v létě v Odrazu ujišťoval dlouhým článkem, že silnice jistě zůstanou prioritou nové koalice, rád bych tomu věřil, ale na číslech je vidět, že opak je pravdou. Navíc se nerealizovala ani jedna školka, která byla letos v plánu, o dětské skupině ani raději nemluvě. Jsem bytostně přesvědčen, že důvodem je špatný management radnice, který má své priority, ale skutečné potřeby města řeší velmi pomalu. Má to i své výhody, kdo nic nedělá, nic nezkazí a ve městě je klid. Těžko ale věřit všem těm slibům, kterých je Odraz plný.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města
Předseda ODS Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.