ZUŠ před prázdninami

V čase, kdy čtete tyto řádky, je naše škola a s ní i žáci a učitelé ponořena do prázdninového klidu.

Zbývá jen bilancovat minulý školní rok a uměleckou sezonu. 1. června jsme ještě stihli před záplavami odehrát program na zámku určený nejen pro seniory. Přes velkou nepřízeň počasí pořadatelé připravili takové podmínky, že diváci byli určitě spokojeni.

6. června v Kongresovém sále v hotelu Academic pod vedením Petra Murice realizovala naše škola Představení tanečního oddělení ZUŠ. Diváci mohli vidět přehlídku tanečního umění těch nejmenších (Na paloučku, Veselá princezna), velmi vydařenou fantazii na Labutí jezero (3.-5. ročník), vyspělý výkon v lidovém tanci Sedí vrabec (6.-SPD), který vrcholil fantazií z hudebního muzikálu Chicago. Program byl vhodně doplněn hudebními čísly.

10. června se v sále STUŠky v hlavní budově ZUŠ uskutečnil Absolventský koncert klavírního a flétnového oddělení. Diváci uslyšeli několik pozoruhodných výkonů, hlavně absolventů II. stupně Martina Schůta a Lenky Heřmanové.

Svoji činnost jsme (kromě třídních koncertů) zakončili největší akcí sezony - Zahradním koncertem. Po katastrofálních záplavách nám přálo počasí, a tak se 13. června rozjel bezmála dvou a půl hodinový maraton hudby, tance a divadelního umění. To vše v altánku zahrady ZŠ. Výhodou těchto koncertů je, že fungují jako jakési promenádní koncerty, každý může kdykoli přijít a odejít, a proto nemohou být ani příliš dlouhé, natož nudné. A že náš koncert dlouhý a nudný nebyl, dávali najevo naši diváci, kteří dorazili v hojném počtu a vydrželi až do posledního čísla.

Jak jste se měli možnost přesvědčit, konec školního roku 2012/13 byl na kulturní události v naší ZUŠ velmi bohatý. Ostatně takový byl celý rok. Kromě koncertů přinesl hodně radosti také v soutěžích, kde vavříny vítězství sbírali Martin Lédl (kytara) a Hana Voltrová (akordeon).

Po celoroční tvrdé a houževnaté práci musí přijít také odpočinek. Užijme si ho proto měrou vrchovatou a s novou energií se ponořme do další činnosti ve školním roce 2013/14!

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní aktivity na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Soutěžní předjaří na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.